SK JANKOV - SKP ČB DOROST 1:2 (0:1)

 

Čas neúprostně běží a do prvního mistrovského utkání nové sezony zbývá posledních čtrnáct dní. Jankovští fotbalisté jsou v plné přípravě a dalším jejich testovacím soupeřem byl druholigový dorost SKP České Budějovice. Jeho kormidelníkem je mimo jiné také hráč SK Jankov Petr Kadlec, který využil znalosti svých spoluhráčů a dokázal získat jejich skalp. Přestože především v první půli byli jankovští lepším celkem, využít své šance nedokázali, za což nakonec pykali první prohrou v letním přípravném období.

 

 

Zápas hraný v sobotním odpoledni na znovu výborně připraveném pažitu v Lipí splnil svůj cíl. Oba trenéři, jak jankovský Ivo Čech, tak i hostující Petr Kadlec dali příležitost několika novým hráčům, aby ukázali, že mají na to hrát krajský přebor, respektive druhou ligu dorostu. Jelikož se ostrý start nové sezony neskutečně blíží, pro hráče Jankova to byla nejspíš poslední možnost přesvědčit trenéra, že do kádru patří. V následujícím týdnu by totiž Ivo Čech rád osmnáctičlený kádr uzavřel. V zelenobílém dresu se také představila staronová tvář, kterou je David Maršán! Autorem jediné trefy našeho týmu se stal Ladislav Štefl.

 

Ivo Čech (trenér SK Jankov): "Celkem slušné utkání, i dle vyjádření vedení SKP. Z naší strany zejména v prvním poločase, po vystřídání v poločase již naše převaha nebyla tak výrazná a hra byla naprosto vyrovnaná, ke konci již byli o něco aktivnější dorostenci. Od začátku jsme chtěli hrát aktivně, nečekat na soupeře, ale dorostenci SKP velmi dobře bránili kolem půlicí čáry a vpředu nechávali prakticky jen jednoho hráče, takže jsme se dost těžko dostávali kombinací do střeleckých pozic, přesto jsme měli v prvních dvaceti minutách tři gólové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili, nastřelili jsme i tyč, a soupeř nás ve 23. minutě potrestal, kdy po zahrání standardní situace téměř z poloviny hřiště jsme nechali propadnout míč na zadní tyči a po dorážce z malého vápna se dorostenci ujali vedení. Do konce prvního poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách, ale bez brankového vyjádření. Druhý poločas byl již vyrovnanější, přesto jsme se snažili tlačit na polovinu soupeře a několikrát se nám i podařilo ohrozit brankáře hostí, který mimo jiné chytal velmi dobře a vyrazil i tvrdé střely Maršána a Šulce ze střední vzdálenosti. Největší šanci měl asi Voráček po Šteflově přihrávce, který na malém vápně trefil patičkou svou stojnou nohu. Vyrovnat se nám nakonec podařilo Šteflem hlavou po rohovém kopu, ale bohužel jsme podcenili aut na půlce a po následném brejku a přihrávce do vápna jsme nechali neobsazeného hráče, který ne zcela povedenou střelou i díky zakrytému výhledu brankáře Wolka strhl vítězství na stranu našeho soupeře."

 

Petr Kadlec (trenér SKP ČB): "Pro náš tým velmi kvalitní příprava na výborně připraveném trávníku v Lipí. V úvodu utkání se do nás zkušenější soupeř s chutí pustil a my jen těžko odvraceli hrozící se nebezpečí. Až po vedoucím gólu Vařáka po standartní situaci jsme se malinko osmělili a začali ukazovat, že i my dovedeme hrát fotbal. Nicméně v prvním poločase jsme byli jednoznačně horším týmem a koledovali jsme si o pořádný nášup. Druhý poločas se mi hodnotí o něco lépe. Nebyli jsme už tolik ustrašení, vyrovnali jsme se s tvrdší (ale férovou) hrou Jankova a řekl bych, že jsme byli rovnoceným soupeřem. Konečné šťastné vítězství nijak nepřeceňujeme, protože stejně tak jak jsme vyhráli jsme mohli i prohrát. Přípravné utkání nám v mnoha věcech napovědělo jakým směrem nově rodící se tým posunout dál."

 

 

SK Jankov - SKP ČB dorost  1:2 (0:1)

 

Branky: Štefl - Vařák, Schetler

Diváci: 50

 

Sestavy:

SK Jankov: Wolek - Beránek, Lošek, Řezníček, Štěcha – Bürger, Bohoněk, Sedlic, Voráček – Holba, Štefl

střídali: Šulc, Maršán, Hudec a Novotný D.

 

SKP ČB: Hejníček - Žyla (Schloff), Studnička (Bednář), Podraský, Vít - Solar (Křiváček)- Houra (Žyla), Pěnka, Vařák (Solar), Svoboda (Houra) - Schetler

 

 

Ve středu 1.8.2012 hraje SK Jankov další střetnutí. Soupeřem jim bude v Precis aréně od 18:00 FC Velešín!

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

25.02. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:3 (1:2)

TJ MÍR DÍVČICE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

DALŠÍ ZÁPAS "B"

Přípravné utkání:

UMT Stará Hlína

Pá 28.02.2020 - 19:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)