LEGENDY 2019

13.7.2019 - Aktuálně: Rekordní účast na srazu jankovských legend!

Osmý rok po sobě si daly dostaveníčko v Precis aréně jankovské legendy. Tato akce organizovaná Františkem Kuklou má během letní přestávky své pevné místo a každý rok se jí účastní poměrně velké množství převážně starších členů SK Jankov. Letos na akci do Precis arény zavítal rekordní počet Jankováků. Příjemnému posezení předcházel exhibiční duel Bílo-zelení versus Černí, který neskončil očekávanou remízou, nýbrž výhrou Bílo-zelených 6:3. Večerní veselice u dobrého jídla a pití se jako každoročně protáhla do ranních hodin:-)))

Součástí příjemného odpoledne nebylo jen samotné exhibiční utkání, ve kterém spolu i proti sobě nastoupili někdejší hráči Jankova všech generací, ale také poděkování a předání daru šéfovi klubu Václavu Maxovi, který se ze zdravotních důvodů nezúčastnil nedávné exhibice, při které se v Jankově představila stará garda Slavia Praha.

Exhibiční duel měl náboj, pěkné kombinační akce, ale někdy nabídl i krkolomné a úsměvné situace, což k exhibicím samozřejmě patří. Do vedení poslal Černé po individuální akci Petr Maxa, leč favorizovaní Bílo-zelení měli územní převahu a po dvou gólech Petra Interholce a jednoho Václava Maxy ml. skóre otočili na 3:1. Ještě před poločasem došlo ke snížení po nejhezčí akci zápasu, kdy P.Maxa poslal přesný centr před branku, Petr Holba se vyšplhal do vzduchu a krásným "angličanem" dal Černým naději. Tu ještě v úvodu druhého poločasu zápasu hraného na 2x 20 minut navýšil znovu Petr Maxa, který přesnou střelou dokázal vyrovnat. Jenže tým v pruhovaných dresech svůj následný tlak přetavil v další branky. O všechny se postaral Václav Maxa ml., jenž těžil z dobré práce svých spoluhráčů a ne úplně dobře bránícího soupeře. Konečný výsledek 6:3 lze díky předvedeným výkonům označit za spravedlivý.

Po utkání se všichni sešli v místní klubovně, kde došlo na již zmiňované poděkování Václavu Maxovi mladšímu, také se zavzpomínalo minutou ticha na zesnulého Jana Bürgera, jednoho ze zakladatelů klubu. U dobrého jídla, pití a kvalitní muziky se následně probírali všechny více i méně důležité věci až do ranních hodin :-))). Bylo to parádní posezení, za které musíme poděkovat především Františku Kuklovi za jeho uspořádání, zároveň všem, kteří se zúčastnili. Snad se ve zdraví znovu sejdeme zase příští rok při devátém ročníku.

Bílo-zelení - Černí 6:3 (3:2)

Branky: Maxa V. 4x, Interholc P. 2x - Maxa P. 2x, Holba P.