SK JANKOV - FC VELEŠÍN 1:1 (1:0)

 

 

Jedenáct dní před prvním ostrým startem v Soběslavi sehrál SK Jankov další přípravné utkání. Do Precis arény zavítal se svým mužstvem někdejší výborný záložník našeho týmu Martin Kollár, oblékající nyní dres nováčka I.A třídy FC Velešína. Své kvality předvedl i tentokráte a nakonec mohl slavit možná nečekaně zisk jednoho bodu. Naopak se svým výkonem nemohou být spokojeni domácí borci, kterým se toto střetnutí příliš nepovedlo. I přes vypracování několika gólových příležitostí proměnili pouze jednu, což by je mohlo v mistrovských zápasech mrzet.

 

Trenérské duo Čech-Bürger muselo oželet absenci dvou zkušených hráčů. Ze zdravotních důvodů nebyli do hry připraveni brankář David Hrubý a dirigent obranné řady Martin Řezníček. Pro zranění chyběl také David Štěcha. Všichni tři by se však do mistrovského zápasu měli dát dohromady. V první půli si obě mužstva vypracovala několik slibných až gólových příležitostí, ovšem střelci na obou stranách neměli své dny. To druhé dějství už tolik šancí nenabídlo, přesto se paradoxně hosté dočkali vyrovnání. Domácí tým má co zlepšovat. Zbytečné chyby nabídly soupeři možnosti ke skórování a proměnění jedné ze šesti šancí je na soutěž kvalit krajského přeboru také málo.

 

První velká možnost zápasu přišla v 17.minutě, kdy po kombinaci Davida Novotného s Patrikem Sedlicem zakončoval Petr Maxa, avšak trefil pouze tyč. Hosté kontrovali stejnou mincí. Rozkošný v dobré pozici také nastřelil brankovou konstrukci. Ve 22.minutě vytáhl stoper David Maršán míč až před hostující šestnáctku, tam krásně prostrčil na Petra Maxu, ovšem ten slabou střelou nechal vyniknout gólmana Krouzu. O chvilku později to byl právě David Maršán, který váhavou rozehrávkou na půli hřiště chyboval, ovšem Petr Wolek výtečným zákrokem zneškodnil samostatný nájezd Petra a zachránil domácí od inkasované branky. To samé se nedá říci o jeho protějšku na druhé straně. Petr Maxa vystihl rozehrávku Švába, Petr Holba se vydal za zdánlivě ztraceným balónem a po velké chybě Krouzy pohodlně poslal domácí tým do vedení. O pár minut později po akci Maxy s Holbou zakončoval technickou střelou nad branku Lukáš Voráček. Ve 36.minutě na druhé straně donutil krásnou střelou Martin Kollár k dalšímu neméně pěknému zákroku Petra Wolka, ten vyrazil míč na rohový kop. Ještě před koncem prvního poločasu se do další stoprocentní příležitosti dostal znovu Petr Maxa, jenže vstřelit gól mu ve středu souzeno nebylo. Petr Holba utekl po levé straně, měkoučkým centrem našel na malém vápně svého kolegu z útoku Maxu, ten však dokázal, že neproměnit jde všechno. To druhá půle již tolik brankových příležitostí nepřinesla. Hrálo se sice ve vysokém tempu, převážně však jen od šestnáctky k šestnáctce. Do výraznější šance se dostal v domácím dresu Vladimír Štefl, ale i on si tentokrát střelecké kopačky nenazul. A tak když domácí několikrát odmítli pojištění výsledku, udeřili přesným zásahem velešínští. Po centru z pravé strany zakončil přesně k tyči hlavičkující Zdeněk Šafránek. V 70.minutě bylo vyrovnáno a tento stav se ve velkém vedru do samotného konce již nezměnil. Je potřeba vyzdvihnout výkon Martina Kollára, který všem jankovským příznivcům dokázal, že by byl stále obrovským přínosem pro domácí klub. Jankov rozhodně nepředvedl optimální výkon, což při pohledu do kalendáře nevěstí nic dobrého. Přesto utkání v samotné soutěži jsou o něčem jiném a my všichni pevně věříme, že naši hráči budou znovu atakovat v krajském přeboru ty nejvyšší příčky. Další černou kaňkou zápasu je také zranění Michala Nedvěda, který strávil na hřišti po příchodu do druhé půle jen pár minut.

 

SK Jankov - FC Velešín 1:1 (1:0)

 

Branky: 28´Holba Petr - 70´Šafránek Zdeněk

Rozhodčí: Ovčáček

Diváci: 30

 

Sestavy:

SK Jankov: Wolek - Beránek, Lošek, Maršán, Bláha - Novotný, Sedlic, Bohoněk, Voráček - Holba, Maxa

Střídali: Linha, Šulc, Klíma, Šejnoha, Nedvěd, Štefl, Bürger

FC Velešín: Krouza - Šebesta, Šafránek J., Opekar, Šváb - Grznárik, Kollár, Falc, Rozkošný - Petr, Šafránek Z.

 

 

Generálka na 1.kolo Chance KP čeká na SK Jankov již v sobotu, kdy hraje na půdě divizního Slavoje Český Krumlov.

 

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

25.02. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:3 (1:2)

TJ MÍR DÍVČICE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

DALŠÍ ZÁPAS "B"

Přípravné utkání:

UMT Stará Hlína

Pá 28.02.2020 - 19:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)