ROZHOVOR S TOMÁŠEM SMÉKALEM

14.08.2019 - Rozhovor: "Díky, že tu můžu být zase s Vámi!"

 

SK Jankov v letní přestávce přivítal do svých řad staronovou posilu. Útočníka, který se v minulosti nesmazatelně zapsal do dějin. Útočníka, od kterého si i nyní hodně slibují. Útočníka, který poprvé oblékl zeleno-bílé barvy klubu v sezóně 14/15, kdy naskočil do několika zápasů na tzv. "Junior start" a vstřelil sedm branek. V následujícím ročníku 15/16 se už coby kmenový hráč Jankova podílel pětadvaceti góly na postupu do divize, navíc se stal nejlepším střelcem celé soutěže. O rok později šesti góly pomohl k záchraně v celostátní soutěži. Následoval odchod do Bavorovic, následně do Dřítně, ovšem nyní je zpět. V letní přípravě odehrál tři poločasy, vstřelil dva góly. Hodně vidět byl i v prvním mistrovském utkání s Olešníkem, kde si připsal asistenci na jediný gól Marka Kroneisla. Dámy a pánové, je nám ctí přivítat ho zpět v SK Jankov. TOMÁŠ SMÉKAL!

 


 Ahoj Tome, jak se cítíš zpátky v zelenobílých barvách?

"Popravdě jsem se už těšil, až začne nová sezóna. Po půl roce nehraní a zotavování se ze zdravotních problémů mám chuť do fotbalu velikou. Takže pocit to byl super, že zase mohu být zde v Jankově."

Sledoval jsi klub v době tvé nepřítomnosti?

"Ano sledoval. Jezdil jsem s rodinou se koukat, a těch zápasů jsme viděli poměrně dost."

Co tě přimělo k návratu?

"Určitě v první řadě to byl trenér Kadli, se kterým jsem mluvil a měl o mě zájem. V tě další řadě to je určitě zázemí, které zde v Jankově je a jak to tady funguje. V té poslední řadě jsou to kluci v kabině a lidi, kteří zde pro fotbal dělají maximum."

Jak moc se klub potažmo kabina za ty dva roky změnila?

"Na klubu se toho moc nezměnilo. Pouze v kabině jsem viděl pár nových tváří včetně trenéra, ale jinak jsem ostatní kluky znal z předešlého angažmá."

Rok jsi působil v Bavorovicích, kde letos fotbal totálně skončil. Jak bys popsal své angažmá v Babech a co říkáš na jejich krach?

"Co jsem za ten rok v Babech zažil já, tak nemůžu říct nic špatného. Parta byla dobrá a vyhrávalo se, nakonec se nám povedlo i 1. A třídu vyhrát. Po mém odchodu přišlo pár jiných hráčů, ale co jsem tak slyšel, tak to nebyla úplně ta správná volba na správné kluky. Nakonec to tam dohrávali s trenéry v poli a kluky, kteří normálně nechodili. Z toho vyústil pád do nižší třídy a následné i odhlášení místního fotbalu."

Poté ses vrátil do mateřské Dřítně do I.B třídy. Mohl bys porovnat úroveň těchto tří soutěží?

"Do Dřítně jsem se vracel po zranění a vůbec nevěděl, jestli budu hrát. Nakonec si vše sedlo a já mohl naskočit do zápasů. 1. A a 1. B třída jsou si dosti podobné, v kraji už je to více o taktice, nasazení, hra je rychlejší a přesnější a rozhodčí už tady snesou přísnější měřítko."

Nyní jsi zpět a v neděli jsi odehrál celé derby s Olešníkem. Jaké to bylo utkání?

"Utkání to bylo velice vyrovnané po celých 90. minut s minimem velkých šancí. My jsme byli na Olešník dobře připraveni, věděli jsme, jak to hrají a to jsme prvních 45. minut plnili a byli lepším týmem. Ve druhém poločase jakoby nám docházely síly a byl zase lepší Olešník, který si v závěru vítězství zkušeně pohlídal. Utkání by spíše slušela remíza, ale vyhrál zkušenější Olešník."

Co chybělo, abychom s úřadujícím mistrem uhráli lepší výsledek?

"Přijde mi, že se málo a v malém počtu snažíme dát góla. Někdy i zbytečně u lajny zasekáváme míč a dáváme ho zpátky, namísto toho, aby to letělo do vápna, odkud se dávají góly. Jinak hra byla dobrá po většinu utkání, musíme myslet na to, že jsme hráli s úřadujícím mistrem po celé utkání vyrovnaně."

Hrál jsi sám na hrotu. Jak ti tento systém vyhovoval?

"Už jsem to hrál takhle v Jankově pod trenérem Čechem, takže jsem na to zvyklý. Pokud mám podporu od křídelních hráčů a střeďáka, tak v tom problém nevidím."

Nyní nás čeká další těžké utkání s posíleným Českým Krumlovem. Očekáváš podobný duel jako s Olešníkem?

"Ano, očekávám. Spousta kvalitních hráčů na balónu s tahem na bránu. Musíme hrát trpělivě odzadu a čekat na svoji šanci, která určitě přijde a proměnit ji. V domácím prostředí nesmíme ztrácet body, i když los na úvod máme těžký. Uvidíme, co zápas přinese, ale chceme rozhodně vyhrát a myslet pozitivně, že můžeme porazit každého."

Tvůj tip na výsledek, popřípadě střelce?

"Tentokráte 2:1 vyhrajeme. Chci dát góla v domácím prostředí, tak doufám, že to bude teď. Druhý zásah si připíše Vojta Bürger."

Svojí kapitolou v Jankově jsou fanoušci. Těšil jsi se na atmosféru, kterou při všech zápasech vytvářejí?

"Ano, těšil. Je super, jak nás ženou za výhrou. I když se zrovna nedaří, tak pořád fandí a tak to má být. Proto jsou taky těmi nejlepšími fanoušky v kraji."

Na co podle tebe současný kádr má? Může atakovat nejvyšší příčky v tabulce?

"Rozhodně máme na to hrát do 5 místa tabulky. Kádr je dostatečně široký a kvalitní, že může hrát od začátku každý, nebo v průběhu zápasu střídáním oživit hru. I teď jsme viděli, že hrát vyrovnané utkání můžeme i s Olešníkem, který je pasován na ty nejvyšší příčky."

Chtěl bys něco říci na závěr?

"Závěrem už snad jen…. Díky, že tu můžu být zase s Vámi!"

 

Tomášovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu, ať se mu v našich barvách daří!

 

 

 foto Jan Škrle.

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

19.09. - 5.kolo Krajského přeboru:

FC ZVVZ MILEVSKO

1:1 (0:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

20.09. - 5.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

6:0 (3:0)

TJ NOVÉ HRADY

DALŠÍ ZÁPAS "A"

6.kolo Krajského přeboru:

Ne 27.09.2020 - 16:30 hodin

SK JANKOV

vs.

TJ OSEK

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  13:4    13
 2. Osek  15:7  13
 3. Dražice
 10:6  11
 4. Milevsko
 11:5  10
 5. Čimelice
 13:10  10
 6. SK Jankov  11:10  10
 7. Třeboň   8:7   8
 8. Lažiště
 11:11   7
 9. Týn nad Vltavou
 7:13   7
10. Protivín
 10:10   6
11. Olešník
  8:9   6
12. Rudolfov
  6:9   5
13. Strakonice   6:9   5
14. Sezimovo Ústí
 6:10   4
15. Blatná  5:17   4
16. Táborsko B   4:7   3

DALŠÍ ZÁPAS "B"

6.kolo Okresního přeboru:

So 26.09.2020 - 16:30 hodin

SOKOL ŘÍMOV

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

11. Září

Martin Benda (19 let)