ROZHOVOR S TOMÁŠEM SMÉKALEM

14.08.2019 - Rozhovor: "Díky, že tu můžu být zase s Vámi!"

 

SK Jankov v letní přestávce přivítal do svých řad staronovou posilu. Útočníka, který se v minulosti nesmazatelně zapsal do dějin. Útočníka, od kterého si i nyní hodně slibují. Útočníka, který poprvé oblékl zeleno-bílé barvy klubu v sezóně 14/15, kdy naskočil do několika zápasů na tzv. "Junior start" a vstřelil sedm branek. V následujícím ročníku 15/16 se už coby kmenový hráč Jankova podílel pětadvaceti góly na postupu do divize, navíc se stal nejlepším střelcem celé soutěže. O rok později šesti góly pomohl k záchraně v celostátní soutěži. Následoval odchod do Bavorovic, následně do Dřítně, ovšem nyní je zpět. V letní přípravě odehrál tři poločasy, vstřelil dva góly. Hodně vidět byl i v prvním mistrovském utkání s Olešníkem, kde si připsal asistenci na jediný gól Marka Kroneisla. Dámy a pánové, je nám ctí přivítat ho zpět v SK Jankov. TOMÁŠ SMÉKAL!

 


 Ahoj Tome, jak se cítíš zpátky v zelenobílých barvách?

"Popravdě jsem se už těšil, až začne nová sezóna. Po půl roce nehraní a zotavování se ze zdravotních problémů mám chuť do fotbalu velikou. Takže pocit to byl super, že zase mohu být zde v Jankově."

Sledoval jsi klub v době tvé nepřítomnosti?

"Ano sledoval. Jezdil jsem s rodinou se koukat, a těch zápasů jsme viděli poměrně dost."

Co tě přimělo k návratu?

"Určitě v první řadě to byl trenér Kadli, se kterým jsem mluvil a měl o mě zájem. V tě další řadě to je určitě zázemí, které zde v Jankově je a jak to tady funguje. V té poslední řadě jsou to kluci v kabině a lidi, kteří zde pro fotbal dělají maximum."

Jak moc se klub potažmo kabina za ty dva roky změnila?

"Na klubu se toho moc nezměnilo. Pouze v kabině jsem viděl pár nových tváří včetně trenéra, ale jinak jsem ostatní kluky znal z předešlého angažmá."

Rok jsi působil v Bavorovicích, kde letos fotbal totálně skončil. Jak bys popsal své angažmá v Babech a co říkáš na jejich krach?

"Co jsem za ten rok v Babech zažil já, tak nemůžu říct nic špatného. Parta byla dobrá a vyhrávalo se, nakonec se nám povedlo i 1. A třídu vyhrát. Po mém odchodu přišlo pár jiných hráčů, ale co jsem tak slyšel, tak to nebyla úplně ta správná volba na správné kluky. Nakonec to tam dohrávali s trenéry v poli a kluky, kteří normálně nechodili. Z toho vyústil pád do nižší třídy a následné i odhlášení místního fotbalu."

Poté ses vrátil do mateřské Dřítně do I.B třídy. Mohl bys porovnat úroveň těchto tří soutěží?

"Do Dřítně jsem se vracel po zranění a vůbec nevěděl, jestli budu hrát. Nakonec si vše sedlo a já mohl naskočit do zápasů. 1. A a 1. B třída jsou si dosti podobné, v kraji už je to více o taktice, nasazení, hra je rychlejší a přesnější a rozhodčí už tady snesou přísnější měřítko."

Nyní jsi zpět a v neděli jsi odehrál celé derby s Olešníkem. Jaké to bylo utkání?

"Utkání to bylo velice vyrovnané po celých 90. minut s minimem velkých šancí. My jsme byli na Olešník dobře připraveni, věděli jsme, jak to hrají a to jsme prvních 45. minut plnili a byli lepším týmem. Ve druhém poločase jakoby nám docházely síly a byl zase lepší Olešník, který si v závěru vítězství zkušeně pohlídal. Utkání by spíše slušela remíza, ale vyhrál zkušenější Olešník."

Co chybělo, abychom s úřadujícím mistrem uhráli lepší výsledek?

"Přijde mi, že se málo a v malém počtu snažíme dát góla. Někdy i zbytečně u lajny zasekáváme míč a dáváme ho zpátky, namísto toho, aby to letělo do vápna, odkud se dávají góly. Jinak hra byla dobrá po většinu utkání, musíme myslet na to, že jsme hráli s úřadujícím mistrem po celé utkání vyrovnaně."

Hrál jsi sám na hrotu. Jak ti tento systém vyhovoval?

"Už jsem to hrál takhle v Jankově pod trenérem Čechem, takže jsem na to zvyklý. Pokud mám podporu od křídelních hráčů a střeďáka, tak v tom problém nevidím."

Nyní nás čeká další těžké utkání s posíleným Českým Krumlovem. Očekáváš podobný duel jako s Olešníkem?

"Ano, očekávám. Spousta kvalitních hráčů na balónu s tahem na bránu. Musíme hrát trpělivě odzadu a čekat na svoji šanci, která určitě přijde a proměnit ji. V domácím prostředí nesmíme ztrácet body, i když los na úvod máme těžký. Uvidíme, co zápas přinese, ale chceme rozhodně vyhrát a myslet pozitivně, že můžeme porazit každého."

Tvůj tip na výsledek, popřípadě střelce?

"Tentokráte 2:1 vyhrajeme. Chci dát góla v domácím prostředí, tak doufám, že to bude teď. Druhý zásah si připíše Vojta Bürger."

Svojí kapitolou v Jankově jsou fanoušci. Těšil jsi se na atmosféru, kterou při všech zápasech vytvářejí?

"Ano, těšil. Je super, jak nás ženou za výhrou. I když se zrovna nedaří, tak pořád fandí a tak to má být. Proto jsou taky těmi nejlepšími fanoušky v kraji."

Na co podle tebe současný kádr má? Může atakovat nejvyšší příčky v tabulce?

"Rozhodně máme na to hrát do 5 místa tabulky. Kádr je dostatečně široký a kvalitní, že může hrát od začátku každý, nebo v průběhu zápasu střídáním oživit hru. I teď jsme viděli, že hrát vyrovnané utkání můžeme i s Olešníkem, který je pasován na ty nejvyšší příčky."

Chtěl bys něco říci na závěr?

"Závěrem už snad jen…. Díky, že tu můžu být zase s Vámi!"

 

Tomášovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu, ať se mu v našich barvách daří!

 

 

 foto Jan Škrle.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Ne 07.02.2021 - 15:30 hodin

UMT Třeboň

FK SPARTAK KAPLICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

NAROZENINY

1. Ledna

Pavel Beránek (32 let)

 

14. Ledna

František Lošek (30 let)

   

21. Ledna

Václav Jirkovský (23 let)

   

27. Ledna

Jan Honner (29 let)

  

27. Ledna

Martin Rytíř (25 let)