SK JANKOV "B" - TJ SOKOL ŽABOVŘESKY 6:3 (5:1)

17.08.2019 - 2.kolo Okresního přeboru: Devítigólovou přestřelku ovládl Jankov!

Příznivci jankovsko-dubenského fotbalu si nemohli přát lepší vstup do nové sezóny okresního přeboru. V domácím prostředí před nadprůměrnou diváckou návštěvou přivítali blízkého rivala ze Žabovřesk a v úchvatném derby zvítězili 6:3. O výsledku rozhodla gólová smšť z úvodu zápasu a také hattrick a spolehlivý výkon zkušeného Martina Řezníčka.

Žabovřesky zažily horový vstup do velice prestižního a sledovaného derby. Jmenovitě mladý gólman Eliáš neustál tlak jak samotného utkání, tak také tlak domácích fotbalistů. Ti začali jak jen nejlépe mohli a hned ve 2.minutě skórovali.

Rohový kop Klímy na přední tyči hlavou prodloužil Prediger a na zadní tyči osamocený Martin Řezníček zamířil přesně - 1:0. V tento moment ještě gólman hostů nemohl nic dělat, ale o tři minuty později už byl při další inkasované brance v hlavní roli. Jeho trestuhodnou minelu po malé domů potrestal lacinou trefou Matěj Prediger - 2:0. Uběhly další tři minuty, Řezníček přesným pasem našel Matěje Maurera a ten tvrdou střelou propálil Eliáše - 3:0. Ve 12.minutě vrátil hosty do zápasu Jan Horský, který napřáhl ke střele z nějakých pětadvaceti metrů a nachytal P.Šindeláře na švestkách - 3:1. Hned po rozehrávce vybojovali jankovští rohový kop. Centr do vápna poslal Klíma, Eliáš nedokázal odvrátit balón, který měl na rukavicích a na zadní tyči opět číhal Martin Řezníček - 4:1. Za pouhých dvanáct minut tak diváci viděli pět gólů!!! Až poté se hra trochu uklidnila. V 21.minutě vysunul Formánek vysokého Pilného, ten se dostal do slibné příležitosti, jenže P.Šindeláře nepřekonal. Mladý gólman Jankova se blýskl dobrým zákrokem. To bohužel pro Žabovřesky neplatilo na druhé straně ve 24.minutě po dalším Klímově rohu a další slabší chvilce Eliáše, díky níž Martin Řezníček zkompletoval hattrick - 5:1. Sedmnáctiletého Vítka Eliáše poté trenér Martin Vašíček raději vystřídal. V 32.minutě našel skvěle technicky vybavený Formánek svým centrem v pokutovém území Hrabčáka, jehož hlavičku P.Šindelář nadvakrát zlikvidoval. A když na další skvěle kopnutou standardku Formánka v 40.minutě nikdo z hostujících hráčů nereflektoval, divoký první poločas skončil výhrou Jankova 5:1.

I druhé dějství začalo rychlou brankou. Střelcem byl opět Martin Řezníček, avšak skóre se nenavyšovalo, nýbrž naopak. Stoper domácích ve snaze odvrátit další Formánkův centr nešťastně zamířil za záda vlastního gólmana - 5:2. Hra neměla takové tempo a spád jako v první půli, přesto některé šance k vidění byly. Například v 55.minutě po centru D.Šindeláře zakončoval těsně vedle Klíma. O dvě minuty později se zase po závaru ve vápně dostal ke střele Pokorný, ale zamířil příliš vysoko. Šestý gól Jankova měl v 69.minutě na noze Jirkovský, leč střelou z vápna orazítkoval pouze tyč branky náhradního gólmana Škaroupka. O chvíli později to technicky zkoušel Klíma, ale tomu přáno nebylo. Druhou trefu v utkání nepřidal ani Horský, jehož dělovce chyběla větší přesnost. Mezi střelce se pokoušel zapsat taktéž střídající Tušl, jenže z přímého kopu Škaroupka nepřekonal. Ten musel chvíli nato pro zranění střídat a závěrečné minuty tak dochytal hráč z pole, jmenovitě Pavel Božovský. Ten z vlastní branky sledoval své spoluhráče, jak v 87.minutě výsledek korigují. Hrabčák poslal dlouhý balón do šestnáctky domácích a posledním, kdo se z trmy vrmy dotknul míče, než doputoval do sítě, byl Pavel Pokorný - 5:3. Poslední slovo však měli domácí fotbalisté. Dominik Šindelář povedeným "angličanem" střelou z vápna upravil na konečných 6:3.

SK Jankov "B" - TJ Sokol Žabovřesky 6:3 (5:1)

Branky: 2., 12. a 24. Řezníček, 5. Prediger, 8. Maurer, 88. Šindelář D. - 12. Horský, 46. Řezníček vlastní, 87. Pokorný