ROZHOVOR S DANIELEM KOČEREM

04.09.2019 - Rozhovor: "Myslím, že bych lepší tým v širokém okolí jen těžko hledal."


"Myslím, že bych lepší tým v širokém okolí jen těžko hledal", říká mladý, talentovaný útočník „A“ týmu SK Jankov DANIEL KOČER, kterého bohužel delší dobu na fotbalovém trávníku neuvidíme díky dlouhotrvajícímu zranění kolene. Kdy a kde začal Dan svoji fotbalovou kariéru, jaké jsou jeho cíle a jiné se dozvíte v dnešním rozhovoru (rozhovor převzat z tištěného zpravodaje k utkání SK Jankov - TJ Dražice).


 

V kolika letech a kde jsi s fotbalem začal a kdo Tě k němu přivedl?

„K fotbalu mě přivedl taťka asi v pěti letech. Začínal jsem v přípravce u nás v Lipí, která se však krátce na to rozpadla, a tak jsem od přípravky po žáčky hrál za Jankov.“

Jakými kluby jsi prošel?

„Z mladších žáků Jankova si mě vytáhlo SKP, kde jsem hrál s některými mými současnými spoluhráči až do dorostu, poté jsem přestoupil zpátky do Jankova.“

Pocházíš z fotbalové rodiny?

„Dá se říci, že ano. U nás doma to nejdále dotáhl děda, který hrával například s Ciprem, prošel si mládeží Dynama a měl blízko přestupu do pražské Dukly, většinu toho však odehrál v divizi. Táta hrál po celou kariéru doma v Lipí, kde je nyní jedním z hlavních trenérů obnovené mládeže. Fotbal je u nás vždy hlavní téma, řešíme ho, dá se říci, skoro pořád.“

Máš nějaký fotbalový vzor?

„Rád sleduji všechny profi hráče, ale za svůj největší vzor považuji taťku, od kterého jsem se naučil a stále učím nejvíce.“

Kdyby přišla nabídka od věhlasného fotbalovém klubu, jaký by to měl být?

„Kdyby to záleželo pouze na mně, tak bych to podepsal v Chelsea, které od mala fandím :-))). Ale reálně bych šel asi jen k nám do Lipíčka.“

Kdy a od koho přišla nabídka hrát za „A“ tým SK Jankov?

„Od mala se znám s Fandou Lošků, se kterým jsem pravidelně hrával na přátelských turnajích. Řekl mi, že bych to mohl zkusit v Jankově a tak jsem to zkusil a spojil se s panem trenérem Čechem, který nic nenamítal a já se zapojil do tréninků s ,,A“ týmem. Půl roku před mým skončením v dorostu přišla možnost přestupu, za což jsem moc rád. Myslím, že bych lepší tým v širokém okolí jen těžko hledal, ať už z pohledu zázemí, kabiny a nebo našich skvělých fanoušků.“

Vzpomínáš na svůj první zápas v kádru “A“ SK Jankov?

„Ano, bylo to v mé první letní přípravě pod trenérem Čechem, kdy jsme hráli proti ligovému Písku. Byla to úžasná zkušenost, i přes vyšší prohru a i přesto, že jsem tam lítal spíše jako vítr v bedně :-))). První zápas v základu jsem odehrál ještě v divizi v derby proti Roudnému pod panem trenérem Kadlecem.“

Vnímáš to jako velký úspěch nebo máš ještě vyšší cíle?

„Beru to jako můj největší dosavadní úspěch, ale vyšší cíle nemám. Chtěl bych se do divize s Jankovem vrátit, ale stačilo by mi, kdybychom s klukama vyhráli kraj :-))). Jsem hrozně rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si soutěž jako je divize, byla to zkušenost k nezaplacení.“

Na jaký gól v Tvé dosavadní kariéře nejraději vzpomínáš?

„Já nejsem zrovna rozený střelec, góly moc dávat neumím, vždy jsem na ně spíše nahrával. Nejraději ale vzpomínám na gól ve finále poháru dorostu za SKP, kdy to byl i vítězný gól a my tehdy získaly první trofej po dlouhé době. Za ,,A“ tým nejraději vzpomínám na gól proti Oseku, když jsme otáčeli skóre z 0:2 na 3:2. Ale jak jsem zmínil, gólů moc nedávám, jsem rád za každý, který se mi podaří vsítit.“

Již dlouhodobě se potýkáš se zraněním kolene. Popiš nám Tvé zranění.

„Koncem března jsem si na tréninku vlastní vinou přetrhl přední křížový vaz v koleni. Pokoušel jsem se s kolenem cvičit a tím se vyhnout operaci, ale ukázalo se, že to bez ní bohužel nepůjde. Operaci bych měl podstoupit na podzim. Když by vše šlo podle plánu, tak snad nějaký zápas na jaře stihnu, ale pravděpodobně se zapojím až v příští letní přípravě. Fanynky si budou muset počkat.“:-))))

S kým si v mužstvu nejvíc rozumíš?

„Nejvíce s klukama z dorostu, ale myslím, že si všichni v týmu výborně rozumíme. Máme opravdu skvělou partu.“

Co říkáš na dosavadní výkony a výsledky našeho týmu?

„Myslím, že po herní stránce si vše sedlo, jak mělo. Sice tam máme pár okýnek, ale hrajeme fotbal, který musí diváky bavit. Bohužel po výsledkové stránce to podle představ není. Myslím, že po třech kolech jsme ke spokojenosti měli mít 7 bodů. Ale tenhle tým má velký potenciál a věřím, že se výsledky brzy dostaví.“

Minulou neděli se týmu podařilo porazit favorizovaný SK Lom. Mohl bys v krátkosti, tentokrát z pohledu diváka, zrekapitulovat tento duel?

„Byl to ten zápas, který se na pohled musel líbit. V průběhu to byl fotbal nahoru dolu, se spoustou šancí. Bohužel s hořkosladkým koncem pro nás. Sice jsme získali všechny body, ale přišli jsme o Smejka, což je pro nás velká ztráta, kterou těžko nahradíme.“

Jaké má tým cíle do nadcházející sezony?

„Máme v plánu dostat se do 5 místa, což je při síle našeho týmu splnitelný cíl.“

Koho v nadcházející sezoně tipuješ, že se popere o postup, a kdo bude hrát o záchranu?

„Osobně vidím jako favorita celé soutěže Lom a Třeboň. Naopak o záchranu budou bojovat Blatná a Sezimovo Ústí, které je zatím v roli otloukánka soutěže.“

Dnes hostíme TJ Dražice. Jaký očekáváš zápas a jaký je Tvůj dnešní tip?

„Dražice v létě posílily, což se odráží i v postavení v tabulce, kde prozatím drží první příčku a s ohledem na jejich dosavadní výsledky, ne náhodně. Očekávám otevřený zápas, kdy se bude hrát útočný fotbal. Vyhrajeme 3:2 a za nás se prosadí Martin Rytíř a dvakrát Vojťas Bürger.“

 

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: „Sparta“

Blondýna – bruneta: „Blondýna“

Pivo – RUM: „Pivo“

Klobása – cigáro: „Klobása“

Přírodní tráva – umělá tráva: „Přírodní“

Pohled do kabiny:

Jankovský fotbalový hračička: „Honza Šebelka“

Jankovský harakiri: „Martin Popelka“

Jankovský vtipálek: „Pavel Beránek“

Jankovský šampón: „Martin Rytíř“

 

Děkuji Danovi za příjemný rozhovor a přeji mu brzký návrat na fotbalový trávník.

 

Autorem rozhovoru je Martina Popelková.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Ne 07.02.2021 - 15:30 hodin

UMT Třeboň

FK SPARTAK KAPLICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

NAROZENINY

1. Ledna

Pavel Beránek (32 let)

 

14. Ledna

František Lošek (30 let)

   

21. Ledna

Václav Jirkovský (23 let)

   

27. Ledna

Jan Honner (29 let)

  

27. Ledna

Martin Rytíř (25 let)