FC Mariner Bavorovice - SK Jankov 1:3 (1:0)

Po několikadenním zápasovém půstu se v sobotu opět předvedli jankovští fotbalisté na zeleném trávníku Hlubocké umělky, aby se střetli v zajímavém duelu s posílenými Bavorovicemi. Soupeř předvedl, že fotbal hrát umí a našemu celku byl vyrovnaným soupeřem. Ovšem z vítězství v poměru 3:1 se nakonec raduje SK Jankov a díky zisku tří bodů se raduje z celkového 6.místa na HZL.

Zápas přinesl pohledný fotbal se spousty krásných akcí a čtyři branky. Od začátku utkání se hrálo spíše mezi vápny až do 15.minuty utkání, to se po centru z levé strany dostal do šance jankovský Petr Stejskal, ale ve vyložené šanci trefil jen brankáře Marineru Věnečka. Na druhé straně se dostal do uniku přes tři protihráče Jakeš, ale jeho střelu k tyči zlikvidoval brankář Wolek.

Po půl hodině hry se již skóre poprvé měnilo. Po pravé straně uvolnil Záveský, jehož střílený centr si zadáci smolně srazili do brány - 1:0. Jankov se v závěru poločasu snažil o vyrovnání, nejblíže k němu měli hosté při kuriózní situaci, kdy obránce Novák odkopl míč a nešťastně trefil Bohoňka do nohou, od kterého míč směřoval k tyči branky Bavorovic, ale Věneček stačil zasáhnout.

Do druhého poločasu se musely Bavorovice obejít bez zraněné opory Šefčíka. Jankovští přidali na tempu a výsledkem byly dvě šance Stejskala, tu první chytil golman Věneček a tu druhou poslal hostující kanonýr mimo tři tyče. Na druhé straně utekl zadákům Kováčik, ale na Wolka nadvakrát nevyzrál. Po hodině hry Stejskal posadil krásný centr na hlavu Štechy, ale ten v tutové šanci selhal.

Jankov si vytvořil územní převahu, kterou korunoval během šest minut třemi góly. V 60. min. se dočkal David Štěcha vyrovnání, za pět minut nato se prosadil Petr Stejskal a vzápětí byl i u třetí branky, když po jeho akci dával do prázdné brány střídající Jan Šindelář - 1:3.

Mariner ale nesložil zbraně a hrozil především Kováčikem. Brankáře Wolka v nájezdu překonal, ale míč zazvonil na tyč, před koncem vymotal jankovskou obranu i s gólmanem, ale trefil v prázdné brance stojícího Bürgera. Po nešetrném zákroku na Halušku se penalta nepískala. Marně to zkoušel Záveský, Wolek předvedl skvělý zákrok a na druhé straně uchránil od navýšení skóre Věneček, když nejdříve chytil střelu z bezprostřední blízkosti od Šindeláře a pak i tečovanou střelu Štechy. Zápas se už dohrál bez změny skóre, ale bylo se na co dívat.

Mariner Bavorovice - SK Jankov  1:3 (1:0)

Branky: 35´Záveský - 60´Štěcha, 65´Stejskal, 66´Šindelář

ŽK 1:0 (Babka)

Diváků: 20

Rozhodčí: Kříž-Ovčáček, Ondra

Bavorovice: Věneček-Babka,Gulaš, Novák, Záveský, Slípka, Ševčík, Koranda, Granov, Kováčik, Jakeš

střídali: Smejkal, Haluška, Klíma, Nevosad, Nováček

SK Jankov: Wolek-Beránek, Lošek, Řezníček, Štěcha-Pešek, Bohoněk, Sedlic, Klíma- Nedvěd, Stejskal

0 1 3 4:10 1b

*utkání SK Jankov-Dynamo ČB "17" skončilo 3:0 kontumačně.

po nemoci se do zápasového rytmu vrátil Patrik Sedlic a pomohl týmu k výhře nad houževnatým soupeřem