PETR KADLEC HODNOTÍ PODZIM KP 2019

03.12.2019 - Rozhovor: "Podzimní část hodnotím pozitivně!"

 

Od konce podzimní části Krajského přeboru uteklo již více než čtrnáct dní, což je dostatečná doba na to, zhodnotit první polovinu sezóny s chladnou a čistou hlavou. O toto hodnocení jsme tradičně požádali hlavního trenéra "A"-týmu Petra Kadlece. Připomeňme si, že SK Jankov je po patnácti zápasech na šestém místě tabulky se ziskem sedmadvaceti bodů, což je o sedm více než před rokem. Pouze dvě porážky, druhá nejlepší obrana a sedm čistých kont patří určitě k pozitivním věcem. Z rozhovoru se toho ale dozvíte mnohem více. Třeba jak to vypadá s marody včetně kapitána Davida Maršána, který by měl naskočit do přípravy, jaký přínos má pro tým Tomáš Smékal nebo jak se trenérovi spolupracuje s hrajícím asistentem Markem Kroneislem, jenž byl mimochodem jediným hráčem, který odehrál všechny podzimní minuty!

 

   

Jak se ti podzimní část KP z hlediska kvality a atraktivity líbila?

"Přestože bylo k vidění spousty zajimavých utkání, tak si myslím, že minulý ročník byl fotbalově o něco kvalitnější a zároveň i vyrovnanější. Potvrzuje to i pohled do tabulky, kde v minulém roce byly odstupy mezi jednotlivými učástníky KP menší."

V čele je opět Olešník, což asi není velkým překvapením. Je něco, ať už postavením v tabulce nebo herním projevem, co tě příjemně nebo nepříjemně překvapilo?

"Za černého koně soutěže lze určitě označit tým z Protivína, který v minulém ročníku hrál do posledních kol o udržení v soutěži. Letní obměna kádru, kde nově působí několik mladíků z nedalekého Písku si rychle sedla a hned od prvních kol se tomuto týmu dařilo. Naopak současné postavení Třeboně čekal asi málokdo."

Nás nejvíce zajímá téma SK Jankov, tak se mu pojďme věnovat. Šesté místo, 27 bodů, pouhé dvě prohry. Panuje s tímto výsledkem u hlavního trenéra spokojenost?

"Samozřejmě vždycky se dá vybrat několik zápasů, kde jsme mohli uhrát lepší výsledek, ale v globálu hodnotím podzimní část pozitivně. Myslím si, že se nemáme za co stydět, ale zároveň víme, v čem je potřeba se dále zlepšovat."

Spokojenost musí panovat s defenzivní činností mužstva. Sedm čistých kont a druhá nejlepší obrana v soutěži, to už něco znamená. Dá se říci, že máme defenzivní mužstvo? :-)))

"Vzhledem k hráčskému kádru a jeho skladbě jsme na podzim zvolili trochu jiný styl, než kterým jsme se chtěli prezentovat minulý ročník. Hrajeme více ze zabezpečené obrany a s celkově menším rizikem. V týmu máme spíše více těch pracovitých hráčů, kteří dokážou dobře bránit a mají zažité určité principy. Tato slušná vizitka není jen o těch pěti vzadu, ale je o práci celého týmu."

Do ofenzivy to v posledních sezónách nebylo ono, ani tento půl rok není nijak oslnivý. V posledních zápasech jsme však góly začali střílet. Blýská se na lepší časy?

"Jedno z mých přání do dalšího roku je právě zkvalitnění útočné fáze a mít tak tyto dvě složky více vyrovnané."

Mužstvo v létě posílil útočník Tomáš Smékal, jenž byl tak trochu vysněnou útočnou záchranou. Jak hodnotíš jeho počínání a přínos mužstvu?

"Co se týče Tomáše, tak jeho přínos pro mužstvo je neoddiskutovatelný. Měl to těžší v tom, že se vrátil s vizitkou elitního střelce, a jak veřejnost, tak možná i některé spoluhráče tato skutečnost mohla svádět k tomu, že půjde vše samo. Naštěstí jak hráči, tak i Tomáš to vzali za správný konec a vše si v pohodě sedlo."

Tomáš je sice nejproduktivnějším hráčem, ale celkem zdatně si v tomto ohledu vedl i Petr Klíma. Jde říci, že po delším čase nám vykazuje krajní záložník dobrá čísla, souhlasíš?

"Špágrovi jsem často v průběhu podzimu vyčítal, že je v poslední třetině hřiště neefektivní, ale je pravda, že díky svému přístupu a nasazení, které pro tým odvádí, se stal druhým nejproduktivnějším hráčem a řekl bych, že zaslouženě. Co se týče čísel našich krajních záložníků, tak tady bych právě očekával ta čísla lepší a to nejen od nich, ale celkově i od všech záložníků. Současně s tím bych lepší čísla očekával i od našich krajních obránců, kteří se pořád na můj vkus málo zapojují do útočné fáze. A tím se vlastně vracím k přání a zároveň cíli v předchozí odpovědi."

Na začátku sezóny panovaly v řadách některých fanoušků obavy s obsazením gólmanské dvojice. Počet vychytaných nul a inkasovaných branek, byť jde o práci celého kolektivu, mluví myslím jasně o tom, že tyto obavy byly plaché. Co říci na adresu gólmanů Hučíka a Komárka?

"V první řadě musím říct, že oba naši brankáři vytvořili dvojici, která táhne za jeden provaz a to je vždy klíčové. Přestože oba jsou věkově stejně mladí, tak Komár má těch zkušeností o něco více a Hůča mi přijde, že díky své pracovitosti a chuti ty zkušenosti sbírá poměrně rychle. Sám se přiznám, že jsem také měl určité obavy, jak takto mladá dvojice dokáže tuto soutěž zvládnout. Přestože k nim mám dost často své výtky, tak čísla za tyto dva hovoří jasně. Prostory ke zlepšení tam pořád jsou :-)))"

Když jsme u této dvojice, mohl bys prozradit, kdo má jakou pozici v týmu a jak je to s jejich nasazováním do zápasů?

"S oběma brankáři komunikujeme a se svojí rolí jsou vždy na konci přípravy seznámeni. Určitě to není tak, že by byl určen jeden, který odchytá sto procent utkání a ten druhý čeká na případnou chybu či zranění. Nejsem úplně příznivcem střídání brankářů po dvou zápasech, protože je potřeba, aby obzvlášť brankář cítil důvěru a věděl, co ho čeká. Herní vyzížení také řešíme díky naší rezervě, ve které se oba brankáři několikrát během podzimu objevili."

Jdeme na téma, které řeší asi ve všech klubech, přesto si troufám tvrdit, že s počtem zraněných hráčů je v kraji Jankov dlouhodobě „na bedně“. Celý podzim do hry nezasáhli kapitán Maršán, Dolejšek a v podstatě i Kočer, většinu půlroku promarodil Zajíc, velkou část podzimu nebyl k dispozici Huttner ani Šebelka, ale různá zranění spojená s absencí v zápasech řešili téměř všichni hráči kádru. Jak moc tohle téma ovlivnilo chod mužstva?

"Vždy je lepší v týdnu před zápasem vybírat než přebírat. Bohužel zranění takto velkého počtu hráčů se musí projevit v každém sebesilnějším týmu. Zranění, která vyřadí hráče na týden až dva jsou běžná a s nimi se musí počítat. Bohužel nás většinou potkaly zdravotní problémy, které se počítají v měsících. Věřím, že do přípravy nastoupí většina těchto zmiňovaných hráčů a konkurence v týmu značně vzroste. Celkově je totiž náročné odehrát sezónu ve třinácti lidech zejména pro samotné hráče, kdy na konci podzimu byla na některých vidět únava nejen fyzická, ale hlavně psychická."

Buďme optimisty a vzhlížejme dopředu. Je zdravotní stav všech hráčů takový, že se všemi můžeš počítat do zimní přípravy?

"Rozhodně jsem optimistický. Zprávy jsou takové, že bychom měli být do přípravy kompletní. Velký otazník však visí nad Petrem Dolejšekem, který s největší pravděpodobností zimní přípravu nezahájí."

Všechny minuty na podzim odehrál pouze hrající asistent Marek Kroneisl. Jak jsi spokojen s jeho výkony a jaká je s ním spolupráce coby s trenérským kolegou?

"Krony je určitě vzor pro všechny hráče v kabině a zároveň mojí prodlouženou rukou na hřišti, kde často věci vidí jiným pohledem. Počet minut, které na podzim odehrál hovoří jasně o jeho zodpovědném přístupu, což je vidět i na tréninkové docházce. Podle mě je to celé hlavně o tom, mít k tomu co dělám vztah a chtít to dělat na maximum možného."

Který zápas byl dle tvého pohledu nejvydařenější a který se ti naopak zamlouval nejméně?

"Určitě si hodně cením výhry z Lomu a také druhého poločasu s Lažištěm, kde jsme předvedli obrat, který se jen tak často nevidí. Naopak se nám herně i výsledkově nevydařilo domácí utkání se Strakonicemi."

Během podzimu jsme z řad fanoušků nejednou slyšeli, že tým má problémy s kondičkou a ve druhých poločasech mu dochází dech. Paradoxem je, že jsme vstřelili ve druhých poločasech více gólů než v prvních. Chtěl by ses k tomu nějak vyjádřit?

"Je pravda, že první polovinu soutěže jsme měli druhé poločasy slabší než ty první. Pak většinou každého jako první napadne, že není fyzička a málo se trénuje. Naopak ve druhé polovině podzimu se to otočilo a druhé poločasy jsme měli zase lepší než ty první. Rozhodně tato změna nenastala tím, že bychom začali více trénovat. Spíš si myslím, že je to hodně o psychice a aktuálním vývoji dění v konkrétním utkání. Samozřejmě víme, že ideální by bylo mít herní projev lépe vyvážený v obou poločasech, protože kolikrát jsou to opravdu pěkné nervy nejen pro nás, ale i pro naše fanoušky."

Před sezónou byl cíl umístit se v Top 5. Předpokládám, že na tomto se nic měnit nebude. Je to v našich silách? :-)))

"Budeme se v zimě chtít připravit tak, abychom tento cíl dokázali naplnit. Věřím, že pokud se nám budou vyhýbat zranění a hráči budou mít potřebnou sportovní formu, tak to v našich silách určitě je."

Můžeme přes zimu očekávat nějaké změny v kádru?

"Tak v první řadě doufám, že kolonka odchodů zůstane prázdná. Se sportovním managerem Beránkem jsme vytipovali několik hráčů, které bychom si dovedli představit, že by mohli okusit jankovskou kabinu. Zároveň je ale potřeba uvědomit si, že v tomto období je z důvodu pravidel přestupního řádu poměrně složité někoho nového přivést. Pro mě osobně bude naší největší posilou zapojení se uzdravených hráčů."

Čistě hypoteticky, kdyby sis mohl vybrat jednoho libovolného hráče z ostatních celků KP, který by nás v zimě posílil, koho by sis vybral a proč?

"Jako první mě napadá určitě hráč Neužil z Lomu. Tento obounohý hráč, který je nejen velice fotbalový, ale zároveň efektivní v zakončení svou kvalitou výrazně převyšuje úroveň KP."

Mrkněme ještě na výkony rezervy, za kterou sis také dvakrát zahrál a často jí pendlama posílil. Jak se ti líbí jejich podzimní vystoupení v OP a jaká je spolupráce mezi oběma týmy?

"Oproti minulé sezóně se B týmu letos daří a vnímám, že se celkově atmosféra zlepšila. V Dubném se zároveň těší na dostavbu nových kabin a to je další výrazné pozitivum. Co se týče spolupráce, tak si myslím, že probíhá standardně. Pro mě je důležité, že kluci z áčka neberou to, že jdou hrát za B tým jako nějaký trest či degradaci, ale naopak. Z druhé strany pokud potřebujeme pomoc z rezervy, tak nikdy není žádný problém."

SK Jankov letos oslavil šedesáté narozeniny. Oslavil jej podle tebe důstojně a co bys mu do dalších let popřál?

"Myslím si, že se oslavy povedly a to hlavně díky všem, kteří se podíleli na jejich organizaci, a že těch činností nebylo málo. Jankovskému fotbalu nemohu přát nic jiného než pořád ty obětavé lidi, kteří to, co pro SK Jankov dělají, myslí vážně a od srdce."

Co chystáš přes zimu? Vloni to byl Nový Zéland, letos? :-)))))

"Nějaký výlet byl ve hře, ale nakonec to vypadá, že letos asi zůstanu v našich končinách. Jinak si budu hlavně čistit hlavu formou pohybu a odpočinku :-)))"

Něco závěrem?

"Jako vždycky bych chtěl poděkovat všem, kteří nám v průběhu sezóny drží palce a neúnavně fandí v každém zápase. Také bych chtěl poděkovat všem těm, kteří pro SK Jankov odvádějí neskutečné množství té neviditelné práce, bez které by klub nemohl fungovat tak, jak funguje. Ale to největší poděkování patří Petru Maxovi za to, co pro klub dělá nejen po té organizační stránce, ale i za to, jakým způsobem informuje veřejnost o klubovém dění na internetových stránkách a facebookovém profilu."


Trenérovi děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme mu klidnou zimu.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Ne 07.02.2021 - 15:30 hodin

UMT Třeboň

FK SPARTAK KAPLICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

NAROZENINY

1. Ledna

Pavel Beránek (32 let)

 

14. Ledna

František Lošek (30 let)

   

21. Ledna

Václav Jirkovský (23 let)

   

27. Ledna

Jan Honner (29 let)

  

27. Ledna

Martin Rytíř (25 let)