JOSKA TEAM - VENGLOŠ TEAM 6:4 (4:1)

07.12.2019 - Dříteň 2019: Šestnáctý ročník halového souboje!

V sobotu 7.12.2019 se ve sportovní hale v Dřítni uskutečnil již šestnáctý ročník prestižního halového utkání JOSKA TEAM versus VENGLOŠ TEAM. Jde o zápas současných i bývalých hráčů SK Jankov a jejich přátel. Toto klání, které v roce 2001 založili kapitáni obou týmů Pepa Novák a Václav Maxa, se stalo tradičním a všichni aktéři se na něj každoročně těší. Podruhé za sebou zvítězil domácí JOSKA TEAM a v celkové bilanci vede 8:6 na zápasy.

Za stavu 6:3 na zápasy přišel vítězný hattrick VENGLOŠ TEAMU, díky němuž bylo toto exhibiční, ale zároveň prestižní halové klání vyrovnané. Avšak nyní přišly zase dvě výhry v řadě pro JOSKA TEAM, který se díky tomu opětovně dostává do trháku. Pro hostující výběr je to zdvižený prst.

Před rekordní diváckou kulisou se v mnohém odehrál podobný zápas tomu loňskému. Fotbalovějším dojmem působili hosté, nicméně jako před rokem si vylámali zuby na gólmanu Martinu Léblovi a také na svojí neschopnosti skórovat. Sami naopak záhy hned třikrát inkasovali a tím dostali sami sebe pod tlak. Poprvé se míč za záda Petra Maxy, který mezi třemi tyčemi nahradil absentujícího Davida Hrubého, dostal sťastně odrazem od Tomáše Kovaříka. Další dva góly padly krátce po sobě po ledabyle bráněných rohových kopech. To pochopitelně zatřáslo i s hvězdnými hostujícími fotbalisty, za které si premiéru v tomto klání odbyl i současný trenér Jankova Petr Kadlec. Vynikající výkon Martina Lébla a tristní koncovka doháněla hráče VENGLOŠ TEAMU k šílenství, přesto se do poločasu alespoň jednou ze vstřelené branky radovali. Úspěšným střelcem byl Vojtěch Bürger. Hosté se ještě více a bezhlavě začali tlačit do útoku, z čehož resultoval break v poslední minutě prvního poločasu zakončený čtvrtou brankou z kopaček nestárnoucího Jardy Klimeše. Toto byl možná nejklíčovější moment zápasu. Přesto byla ve druhém poločasu k vidění ještě kvalitní a napínavá podívaná. JOSKA TEAM se zuby nehty bránil a odolával tlaku soupeře, který byť byl absolutně neproduktivní, ve své snaze s výsledkem něco udělat vytrval. A vyplatilo se. Po závaru se z dorážky trefil podruhé Vojta Bürger a poté vypomohl trápícím se spoluhráčům tvrdou a nechytatelnou dělovkou z půlky Petr Maxa :-))). Rázem to bylo o gól a drama bylo na světě. Rozjeté hosty následně vrátil zpátky na zem podruhé v utkání skórující Tomáš Hála - 5:3. Na dostřel vrátil VENGLOŠ TEAM po chybě domácích zadáků nejstarší hráč utkání Petr Interholc a závěr zápasu dostal novou zápletku. Čas běžel, hosté domácí fotbalisty mačkali jako citrón, nicméně vytouženého vyrovnání se nedočkali. Naopak poslední slovo měl JOSKA TEAM, jmenovitě nejlepší střelec zápasu Tomáš Kovařík, který v předposlední minutě zkompletoval hattrick přízemní střelou. Konečný výsledek 6:4 asi úplně neodpovídá dění na hřišti, ale jak známo, na to se historie neptá. Navíc jak to u podobných "exhibičních" klání bývá, výsledek je druhořadý....

V první řadě jde o to, že se parta někdejších spoluhráčů a kamarádů zase sešla, trošku se "pokopala" a následně ve velmi přátelském duchu poseděla u piva, kořalky, výborného guláše a skvělé nálady. Tímto patří velké poděkování Pepovi Novákovi, že to znovu parádně zorganizoval, a pevně věříme, že se za rok opět ve zdraví sejdeme. Na závěr pro pořádek a sportovní statistiky - celkové skóre je 8:6 pro JOSKA TEAM, dvakrát se hrálo nerozhodně.

Branky: Kovařík T. 3x, Hála T. 2x, Klimeš J. - Bürger V. 2x, Maxa P., Interholc P.