FK RAŠELINA SOBĚSLAV - SK JANKOV 1:3 (0:2)

Famózním vstupem do prvního mistrovského utkání nové sezony dali jankovští tomuto zápasu ráz. Již po čtvrthodině hry vedli o dvě branky a během prvního poločasu měli ještě další velké příležitosti na navýšení skóre. To se však nestalo a Rašelina po zlepšeném výkonu ve druhém dějství zápas zdramatizovala a šahala po zisku alespoň jednoho bodu. Jenže hosté odolali, pět minut před koncem střetnutí přidali pojišťovací hřebíček do domácí svatyně a nakonec v součtu obou poločasů si zaslouženě odváží ze Soběslavi tři body.

Soběslav v minulém ročníku Chance Krajského přeboru ve vzájemných duelech s Jankovem předvedla, že je to kvalitní mančaft, a tak jankovští odjížděli k zápasu s patřičným respektem. Bohužel trenér Ivo Čech nemohl využít všechny hráče, kteři figurují na soupisce týmu pro podzimní část soutěže. Do hry nemohli zasáhnout z administrativních důvodů legionáři Bláha, Maršán a Šulc, chyběl také zraněný David Štěcha a v Tunisku dovolenou si užívající Petr Holba. Na výpomoc tak musel z rezervního týmu naskočit na levého obránce Petr Kadlec.

Hosté z Jankova začali s chutí, na svého soupeře vlétli jako uragán a celkem brzy byli za svoji aktivitu náležitě odměněni. Ve 12.minutě po dlouhém Wolkově nákopu hlavičkoval domácí Kolba míč nešťastně za sebe, tam Vladimír Štefl, staronová jankovská akvizice přetlačil v souboji Radka Hajiče a chlodnokrevným lobem přes vybíhajícího Kuníka poslal hosty do vedení - 0:1. Uběhly pouze dvě minuty a hosté znovu udeřili. Povedenou kombinaci zakončoval střelou zpoza vápna Lukáš Voráček, míč zachytil na malém vápně neobsazený Vojtěch Bürger a bez problémů překonal bezmocného Kuníka podruhé - 0:2. Rychlé vedení dodalo samozřejmě jankovským křídla, naopak Rašelina se z tohoto knockoutu do konce poločasu nevzpamatovala. Střílený centr Milana Mazoucha z 18.minuty i střela Petra Janouška z 39.minuty brankáře Petra Wolka sice k zákrokům donutily, ovšem výrazně ho neohrozily. Více toho Rašelině v první půli hosté nedovolili, ba naopak sami hýřili aktivitou a přicházeli také šance. Ve 23.minutě pálil pod břevno z dvaceti metrů s kapitánskou páskou na paži hrající Petr Maxa, jenže Kuník zasáhl bezchybně a střelu zlikvidoval. Po půlhodině hry předvedla trojice Maxa, Štefl, Sedlic rychlý protiútok. Prvně jmenovaný vybídl ke skórování dlouhým křižným pasem Vladimíra Štefla, jeho zakončení Kuník vyrazil k Patriku Sedlicovi, který míč poslal neomylně do prázdné branky. Bohužel v okamžiku Šteflovy střely stál jankovský středopolař v ofsajdovém postavení a tak branka nebyla správně uznána. Jankovští se na asistenta rozhodčího Tomáše Trkovského zlobili o několik minut později, kdy Štefl vyslal do kolmice Maxu, ten šel sám na gólmana, ovšem zvednutý  praporek celou akci zhatil. Dle komentářů některých domácích diváků se tentokrát o ofsajd nejednalo. Na hostech bylo vidět, že jim vedení dodalo ještě větší chuti a stále určovali tempo hry. Po Voráčkově pressinku střílel z dobré pozice Maxa, ale branku netrefil. V samotném závěru prvního poločasu přišli ještě další šance. Nejprve střílel pěkně k tyči Pavel Beránek, Kuník konečkami prstů vytáhl střelu na rohový kop. Ten rozehrál Sedlic, míč se dostal až k Voráčkovi, ten ho sklepl na Maxu, který vyslal na Kuníka další povedený pokus, se kterým si však jedenadvacetiletý gólman také poradil. Poslední obrovská příležitost přišla ve 45.minutě, kdy byl před šestnáctkou faulován Petr Maxa a Jankov zahrával trestný kop. Signál v podání Josefa Bohoňka a Patrika Sedlice dostal do stoprocentní šance Pavla Beránka, ten však tváří v tvář Kuníkovi branku jen těsně minul.

Dvougólový rozdíl ve skóre byl pro domácí ještě milosrdný a asi málokdo čekal, že by ve druhém poločase mohla Rašelina pomýšlet na bodový zisk. Jenže obě mužstva přišla z kabin v opačném rozpoložení. Hosté byli najednou u všech míčů druzí, nedokázali podržet balón na svých kopačkách a díky tomu se dostávali zbytečně pod tlak. Nutno podotknout, že domácí fotbalisté oproti první půli zvýšili aktivitu, pohyb i důraz o sto procent. Ale jako první paradoxně zahrozili znovu hosté. Aktivní Vladimír Štefl šel společně s Maxou na jediného domácího obránce, zvolil křížnou přízemní střelu, kterou výborným zákrokem vyrazil Martin Kuník. Jinak se hrálo podle not Rašeliny na jankovské polovině. Ačkoliv měli domácí uzemní převahu, gólová příležitost stále nepřicházela. Až přišla 64.minuta a hosté Soběslavi gól doslova darovali sami. Petr Janoušek poslal z trestného kopu dlouhý míč do šestnáctky, brankář Petr Wolek špatně odhadl dráhu letu, míč chybně podběhl a ten skončil v síti - 1:2. Tento moment ještě zvýšil domácí snahu o vyrovnání a to mohlo přijít záhy. Karel Polišenský se dostal za jankovskou obranu, šel sám z levé strany na Wolka, ale branku minul. Asi největší možnosti na vyrovnání měla Rašelina v rozmezí od 74. do 76.minuty, kdy lítal do jankovského brankoviště jeden centr za druhým. Několikrát mířili domácí střelci mimo tři Wolkovi tyče, několikrát zasáhli i s notnou dávkou štěstí hostující obránci. V 80.minutě pálil tvrdě po zemi opět Karel Polišenský, střela prosvištěla tešně vedle jankovské levé tyče. Když se nedařilo skórovat domácím, předvedli jim jak na to jankovští. Janouškův další centr odvrátil Beránek dlouhým odkopem až k půlící čáře, tam se míče zmocnil střídající Michal Nedvěd, plný sil utekl unavenému čtyřicetiletému hrajícímu asistentovi Soběslavi Radku Hajičovi, udělal kliku i brankáři Kuníkovi a třetí brankou v domácí síti pečetil jankovské vítězství - 1:3. Zápas dvou rozdílných poločasů skončil dvoubrankovou výhrou Jankova, která je nakonec po prozkoumání všech šancí zasloužená. Po první půli dvoubrankové vedení hostů mohlo být minimálně dvojnásobné a ačkoliv se po změně stran tlačila do zakončení Soběslav, kromě několika nebezpečných závarů po centrech ze stran si vyložených gólových příležitostí vytvořila o polovinu méně než její soupeř. Tím jen chceme dementovat výrok na portále Jihočeský fotbal.cz, kde bylo napsáno, cituji: "Jankov vytěžil z minima maximum."  Kdyby byla tato věta pravdivá, výsledek utkání by byl 1:6, možná i vyšší. Ke vší úctě k reportérům tohoto fotbalového portálu by bylo možná lepší, pakliže nejsou sami na utkání přítomni, kontaktovat zástupce obou mužstev a ne pouze domácích, protože poté to může dopadnout stejně jako tentokrát. Nicméně na výsledku 1:3 a třech bodech pro naše mužstvo se nic nezmění a to je nejdůležitější fakt ze sobotního soběslavského podvečera.

FK Rašelina Soběslav - SK Jankov 1:3 (0:2)

Branky: 64´Janoušek - 12´Stefl, 14´Bürger, 86´Nedvěd

ŽK 2:1 (Polišenský, Janovský - Voráček)