SK JANKOV "B" - TJ MÍR DÍVČICE 4:3 (1:2)

25.02.2020 - Přípravné utkání: Rezerva přestřílela Dívčice!

V plném proudu probíhá zimní příprava také jankovsko-dubenské "Benfiky", která za sebou má poměrně povedený podzim v okresním přeboru a na jaře by na slušně rozjetou sezónu chtěla navázat. V tomto týdnu absolvuje tým hned dvě přípravná utkání. V tom prvním si na hlubocké umělce poradila s Dívčicemi v poměru 4:3. Už v pátek jí čeká derby se Sokolem Lipí...

Pod vedením trenéra Tomáše Bürgera Jankov "B"/Dubné s účastníkem III.třídy v poločase sice prohrával, avšak ve druhé půli skóre otočil a v sedmigólové přestřelce nakonec zvítězil. O čtyři branky se postarali čtyři střelci. Za soupeře se hattrickem blýskl bývalý hráč Jankova Michal Ježek.

Samotné utkání nabídlo v prvním poločase vyrovnanou partii. Bylo vidět, že šlo pro obě mužstva o první zápas po dlouhé době. Ve hře bylo mnoho nepřesností, ale našly se i pěkné kombinační akce, kterým po hříchu chyběly góly. Například Matěj Maurer mohl v úvodním dějství vstřelit sám pět branek, ale nebylo mu přáno. Jankov nasadil poměrně mladou sestavu, ale hned v první minutě se prosadil matador Martin Kudláček - 1:0. O vyrovnání se postaral v Dubném velmi dobře známý Michal Ježek, jenž využil chyby stopera Simandla - 1:1. Tentýž hráč poté zařídil svému celku poločasové vedení, když napřáhl ke střele z dobrých třiceti metrů a ta překvapivě skončila za zády gólmana Patrika Šindeláře. V úvodu druhého poločasu bylo opět srovnáno, když se krásnou technickou střelou prezentoval David Mareš - 2:2. To už v dresu jankovské rezervy pobíhali po hřišti zkušenější borci, ale ani oni nezábranili zkompletování hattricku Michala Ježka, který zužitkoval akci svých spoluhráčů ke svému třetímu gólu - 2:3. Postupem času se Jankov dostával do tlaku, když soupeři začaly docházet síly. Výsledkem toho bylo vyrovnání po centru Mareše a důrazném zakončení Ondřeje Maxy - 3:3. Další řada šancí zůstala nevyužita. Dívčice trefily břevno, domácí měli zase řadu příležitostí (Maurer, Jirkovský V., Kudláček, Mareš, Šindelář D.), ale skóre se dlouho neměnilo. Až v 90.minutě vystřelil pěkně k tyči Dominik Šindelář a rozhodl o výhře Jankova v poměru 4:3.

Tomáš Bürger, trenér SK Jankov "B": "Úplně bych první zápas nehodnotil. V sestavě bylo dost dorostenců, něco jsme zkoušeli, celkově to bylo takové těžkopádné. Nedostatky jsme měli v defenzivě, kdy jsme hráli daleko od hráčů a dovolili soupeři tři góly, to by se stávat nemělo. V ofenzivě jsme si vytvořili dostatek šancí, ale velké procento z nich jsme neproměnili. Soupeř nehrál vůbec špatně, ale odešel fyzicky. Řekl bych, že to byl takový klasický první zápas."

SK Jankov "B" - TJ Mír Dívčice 4:3 (1:2)

Branky: Kudláček, Mareš, Maxa O., Šindelář D. - Ježek 3x