SK LHENICE - SK JANKOV "B" 3:6 (2:2)

Vzhledem k rozsáhlým změnám ve složení skupin I. B tříd se letos nebude, v rámci mistrovských utkání, konat zajímavá derby se Lhenicemi. Zavděk tak mohli vzít fanoušci obou týmů alespoň přátelským utkáním. A o tom, že ani tentokrát nešlo o obyčejný zápas, svědčí nejen výsledek. Po pár týdnech nastal opět problém na brankářském postu, kde tentokráte zaskakoval Petr Jílek, střelecky zase řádil Petr Klíma, který se prosadil hned 4x! Silně posílená „Benfika“ si tedy připsala vítězství a nezbývá než doufat, že podobných výsledků jako v přípravě bude dosahovat i v soutěži.

Hned od úvodu se hrálo zajímavé utkání a na branky se dlouho nečekalo. Hned v 6. minutě přišla kolmá přihrávka na Klímu a ten obloučkem poslal míč do branky poprvé – 0:1. Druhý zářez si stejný střelec připsal hned po dvou minutách. Z pravé strany centroval druhý útočník Plocek a Klíma hlavou zvýšil – 0:2. Snížit mohli lheničtí  po dalších třech minutách, ale centr z pravé strany jen olízl břevno Jílkovy branky! Další centr z pravé strany přišel v 21. minutě, na něj si naskočil domácí Mrkvička a snížil na 1:2.V 28. minutě mohli mít i „peckáři“ dvougólového střelce, ale Mrkvička nastřelil jen dobře postaveného Jílka. Na druhé straně se opět připomněl Klíma, ale jeho tečovaná střela skončila těsně vedle levé tyče! Do poločasu se nakonec šlo za nerozhodného stavu. Po standardní situaci se hlavičkou prosadil domácí Tůma – 2:2. Poté ještě hostující útočná dvojice Plocek – Klíma postupovala na domácího stopera, ale finální přihrávka na Klímu neprošla. Jak začala půle první, tak začala i ta druhá.

Hned po dvou minutách poslal Klímu do úniku Šindelář a jankovský střelec poslal nekompromisně k tyči – 2:3! Další branku mohl přidat střídající Šindelář, ale z levé strany nezamířil přesně. Lheničtí nehráli špatně, ale jejich útočné akce, většinou končily zvednutým praporkem pomezního a tak se příliš nebezpečných příležitostí neodehrálo, když už pak nějaká přihrávka prošla, tak ji brankář Jílek, hrající téměř v pozici libera, stihl sebrat před dotírajícím útočníkem. V 65. minutě poslal Šindelář do vápna Ruta, ten se uvolňoval kolem domácího obránce, který ho však podrazil a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal tradičně Petr Jílek a zkušeně proměnil – 2:4. V 74. minutě předvedli jankovští další pěknou kombinaci – Černý pěkně zatáhl míč na střed hřiště, poslal míč na Šindeláře, který ho patičkou prostrčil na Klímu a ten přidal svůj čtvrtý gól a celkově pátý v domácí brance – 2:5! Lheničtí odpověděli hned vzápětí neméně pěknou brankou. Pořádek se z 20m opřel do míče a Jílek se natahoval marně – 3:5! Poslední slovo však nakonec měli opět hosté. Další pohlednou souhru zahájil krásným křižným pasem za obranu Plocek, nabíhající Šulc přihrál patičkou pod sebe na Šindeláře a ten umístil míč ke vzdálenější tyči – 3:6!

SK Lhenice - SK Jankov "B"  3:6 (2:2)

Branky: Mrkvička, Tůma, Pořádek - Klíma 4, Jílek z pen., Šindelář