TJ MALŠE ROUDNÉ - SK JANKOV 2:2 (0:2)

07.03.2020 - Přípravné utkání: Hosté v generálce neudrželi dvoubrankový náskok!

Jankov v generálce na jaro neuspěl a celé zimní období zakončil remízou, přestože měl v utkání s Roudným dvougólový náskok. Šestý tým krajského přeboru v pěti přípravných zápasech uhrál jednu remízu a připsal si čtyři porážky. Před těžkým vstupem do jarních odvet, kdy hned na úvod čekají Krumlov s Lomem, není rozpoložení týmu ideální. Ale jako správní optimisté týmu věříme...

V Roudném se utkání odehrálo na přírodní trávě, ovšem počasí fotbalové příliš nebylo. Od úvodu byli aktivnější hosté z Jankova, ale na výraznější příležitost si museli počkat až do 18.minuty. Ta však byla hned gólová!

Školáckou chybu Kučery, gólmana s ligovými zkušenostmi, využil k zisku míče v pokutovém území Klíma a připravil balón do jasné pozice, ze které Jan Šebelka otevřel skóre - 0:1. Ve 26.minutě pálil z otočky Klíma, jenže Kučera už si svou slabší chvilku vybral a tentokráte byl pozorný. Následovaly dvě příležitosti domácích. Nejprve tvrdá střela Neckáře z vápna, kterou Komárek vyrazil a poté ve 33.minutě utekl obraně Goretki, jenže míč poslal do břevna. Následoval break Jankova, který měl pěkné parametry, jen ho ve finální fázi zazdil Klíma, který z malého vápna netrefil poloodkrytou branku. Přesto se Jankovští druhé branky dočkali. Ve 37.minutě našel přihrávkou z pravé strany Bürger ve vápně volného Martina Kollára a ten střelou doprostřed branky prostřelil Kučeru - 0:2.

Jankov byl lepší po celý první poločas a také vstup do poločasu druhého mu vyšel lépe. Byť první zakončení si po změně stran připsal domácí Kadlec, avšak mířil jen do boční sítě. Na druhé straně pálil po rohovém kopu Zajíc, Cahynou tečovaná střela skončila v Kučerově náruči. Následoval útočný výlet stopera Popelky, jenž byl zakončený střelou nad domácí branku. Zhruba od 60.minuty se hra vyrovnala. Hosté začali dělat mnoho chyb a jejich sebevědomí nahlodal Matouš Neckář, který obdržel kolmici od střídajícího Míči a nabídnutou příležitostí nepohrdl - 1:2. V 71.minutě napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Šebelka, leč zamířil nad domácí branku. Šebelka hrál roli i v další akci, kdy chyboval na vlastní polovině, z čehož resultovala tutovka Grigery, kterou bravurně zlikvidoval gólman Komárek. Ten nakonec přeci jen kapituloval v utkání podruhé. Pět minut před koncem předvedli Malšané rychlou pohlednou akci, která byla gólově zakončena Martinem Vlkem - 2:2. Strhnout vítězství na svou stranu mohl Jankov v 87.minutě, kdy zahrával přímý kop z nadějné pozice Kroneisl, bohužel pro hosty míč skončil na břevně Kučerovy branky. Jankov herně nepřesvědčil a za týden vstoupí do mistrovského jara zápasem v Českém Krumlově.

TJ Malše Roudné - SK Jankov 2:2 (0:2)

Branky: 67. Neckář, 85. Vlk - 18. Šebelka, 37. Kollár

Diváci: 60

Bez ŽK

TJ Malše Roudné: Kučera - Grigera (46. Zíka), Cahyna, Cepák, Zachař – D. Vogl (46. Vlk), Bilas (46. Míča), Neckář, Goretki (60. Šedivý) - Bartoš, Kadlec

SK Jankov: Komárek - Beránek, Kroneisl, Popelka, Zajíc - Bürger (68. Kočer), Kollár (60. Fajtl), Lošek, Šebelka, Lovička (60. Rytíř) - Klíma (72. Schwarz)

Marcel Tomášek, trenér TJ Malše Roudné: "Jsem hlavně rád, že jsme to za stavu 0:2 nevzdali a dokázali jsme vyrovnat. Jankov byl v první půli důraznější a projevila se větší zkušenost jeho hráčů. Zápas jsme na konec mohli i vyhrát, stejně tak jsme ale mohli také prohrát. Šance na vstřelení vítězné branky měla obě mužstva. Do začátku soutěže zbývá ještě čtrnáct dní, během nichž se musíme dobře připravit. Pořád je co zlepšovat."

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: "Poslední zápas přípravy jsme odehráli slušně do 60. minuty, kdy jsme pak nesmyslně povolili a nechali domácí vyrovnat z ojedinělých šancí. Naopak my jsme naše slibně se rozvíjející akce často nedokázali dotáhnout ani do zakončení. Přestože se hrálo na velmi dobře připraveném terénu, tak proti fotbalu tentokrát bylo velmi nepřijemné počasí, kdy po celý zápas foukal velmi silný vítr."