PETR KADLEC PŘED JAREM 2020

11.03.2020 - Rozhovor: "K našim výkonům v přípravě jsem kritický!"

 

Fanoušky a především drtivou většinou fotbalistů tolik nenáviděná zimní příprava skončila. Do startu mistrovského jara v krajském přeboru zbývají hodiny. Po první polovině sezóny 2019/2020 okupuje SK Jankov šestou pozici v tabulce, což před jarem není úplně pozice k zahození. Jenže tým v zimě přišel o svoje největší ofenzivní eso a zimní příprava naznačila, že ve hře směrem dopředu to bude zřejmě drhnout. O dnech minulých, ale i budoucích, jsme si popovídali s hlavním trenérem týmu Petrem Kadlecem, jenž u kormidla rozjíždí třetí kalendářní rok.

   

Jankov v přípravě odehrál pět zápasů. Podlehl divizionářům Soběslavi, Dynamu "B" a Katovicím, nestačil ani na Lhenice hrající I.A třídu a v generálce remízoval v Roudném 2:2. A vstup do jarních odvet bude pěkně ostrý. Na úvod čekají druhý Č.Krumlov a třetí Lom, kteří by dle trenérových slov mohli Olešníku v cestě za obhajobou ještě zatopit.

 

Jak bys zhodnotil zimní přípravu? Odtrénovalo mužstvo co mělo?

"Co se týče průběhu zimní přípravy, tak pozitiva rozhodně převažují. Absolovavali jsme vše co jsme si naplánovali a vedení nám k tomu zároveň vytvořilo potřebné podmínky. Jediné co bych si představoval, asi tak jako většina trenérů ve výkonostním sportu, tak je vyšší účast na trénincích, kdy nektěří hráči často vypadnou na celý týden až dva."

Prosím o komentář k přípravným zápasům, které tě herně ani výsledkově určitě nepotěšily?

"Tak s výsledky v přípravě bych si ani tolik hlavu nelámal. S herním projevem už samožřejmě ano. A bohužel musím být v tomto směru kritický, protože mně osobně se od nás z pěti přípravných utkání herně zamlouvaly maximálně tři poločasy. Je to o ochotě plnit taktické pokyny, hrát náročně, týmově a chtít se ukázat. To jsem bohužel někdy u některých hráčů postrádal."

V posledním utkání v Roudném se vedlo ve druhém poločasu 2:0, přesto jsme nevyhráli. Co se stalo? Ztráta koncentrace? Podcenění?

"Poslední přípravu jsme odehráli s týmem, který svou kvalitou a zázemím jednoznačně patří do KP. Utkání se hrálo za velmi silného větru a chvílemi i deště. První poločas a začátek druhého jsme odehráli slušně. Domácí jsme nepouštěli do žádných příležitostí, naopak ty naše se nám ale nepodařilo dotáhnout, tak abychom ještě navýšili skóre utkání. V té poslední třetině zápasu jsme asi opravdu ztratili koncentraci a domácí snadno výsledek srovnali. Opět někteří hráči přestali plnit to co mají a hned to bylo vidět na celkovém výkonu. A chtěl bych podoknout, že to není jenom o tom, že jsme prostřídali. To by bylo nefér k těm hráčům co vyfoukání do utkání průběžne nastupovali. Ostatní by je totiž svým přístupem a výkonem měli do zápasu co nejrychleji vtáhnout."

Mistrovské zápasy budou úplně z jiného soudku. Co je potřeba zlepšit, aby byly výsledky lepší než v přípravě?

"Nejdůležitější je, aby si celý tým uvědomil, že bude potřeba hrát maximálně zodpovědně, s nasazením a respektem ke všem soupeřům, které na jaře potkáme. Jednoduše je potřeba hrát poctivý fotbal a do rozhodujících momentů utkání vložit i odvahu."

Kádr v zimě opustil nejlepší střelec podzimu Tomáš Smékal. Jak moc velké oslabení to je a jak jeho produktivitu nahradit?

"Pro tým i náš způsob hry, který nám na podzim přinesl dobré výsledky, je tento odchod velkým oslabením. Každý tým co chce hrát v popředí tabulky musí mimo jiné disponovat střelecky vybaveným útočníkem, některé mají dva i tři. Na druhou stranu se otevírá prostor pro ostatní hráče, kteří by měli postupně ukazovat, že mají na to tento tým táhnout. Co se týče nahrazení produktivity jednoho hráče, tak na to jsem v podstatě odpověděl v předešlé otázce."

Současný kádr čítá jedenadvacet jmen. Jak jsi s jeho složením spokojený a má na to, aby po třicátém kole figuroval v první pětce?

"V první řadě jsem rád, že se jedná o zdravý kolektiv rozumných lidí, kteří ve svém volném čase dělají sport, který mají rádi. Takže už ani z tohoto důvodu nemůžu být se složením kádru nespokojený. Věřím, že potenciál v týmu je. Uvidíme co hráči během jara ze sebe dokáží dostat a jak někteří přijmou svojí roli."

Na úvod jara nás čeká zápas s druhým Českým Krumlovem, následně s třetím Lomem. Vidíš to jako výhodu nebo nevýhodu začínat s takto silnými soupeři a zřejmě největšími adepty na postup?

"Popravdě nevím co by bylo lepší. Každopádně vím, že oba zápasy s ambiciozními týmy budeme chtít favority potrápit. Pro naše hráče jsou tyto zápasy vždy velkou motivací a věřím, že se ukáží v dobrém světle."

S čím na Krumlov vyrukujeme a máš jasno o složení základní sestavy?

"Přiznám se, že ještě úplně o sestavě jasno nemáme. Pokusíme se v tomto případě hodně vycházet z toho co nás na hřišti bude čekat."

Považuješ Olešník za jasného vítěze KP nebo se najde někdo, kdo by ho mohl o obhajobu prvenství připravit? Koho tipuješ na postup do divize?

"Nemyslím si, že by Olešník byl už jasný vítěz. Hodně napoví prvních pět kol. O prvenství ho mohou připravit právě Krumlov s Lomem. Do divize si myslím postoupí Č. Krumlov."

 

Trenérovi děkujeme za jeho čas a jak jemu, tak jeho ovečkám přejeme hodně úspěchů.

 

 

 Výsledky zimních přípravných utkání:

 

07.03.2020 Malše Roudné
SK Jankov
2:2 (0:2)
 
29.02.2020 Otava Katovice
SK Jankov
2:1 (1:1)
 
15.02.2020 SK Lhenice
SK Jankov
1:0 (1:0)
 
08.02.2020 Dynamo ČB "B"
SK Jankov
6:1 (3:0)
 
01.02.2020 Spartak Soběslav
SK Jankov
3:1 (2:0)  

 

 

 

foto Míša Mikešová

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

NAROZENINY

1. Dubna

Lukáš Fajtl (26 let)

 

5. Dubna

Pavel Beránek st. (53 let)

 

17. Dubna

Petr Maxa (38 let)