VLADIMÍR ŠTEFL - STARONOVÁ POSILA SK JANKOV

 

 

Pět let hrál v Rakousku za Union Saxen, jeden rok za Union Rainbach, půl roku v nedaleké Křemži a nyní po šesti a půl letech zpět v jankovském dresu. Řeč je o velkém bojovníkovi, útočníkovi s obrovským tahem na branku, jedenatřicetiletém Vladimíru Šteflovi. O návratu kmenového hráče Bechyně se v Jankově spekulovalo již v zimě, ovšem Vladimír Štefl nakonec zamířil do Křemže, kde si půl roku vyzkoušel I.A třídu. Když se znovu ozval v létě trenér Ivo Čech, Vláďa již neváhal a Jankov pro něho byla jasná volba. A jak se ukázalo nejen během letní přípravy, ale především v prvním mistrovském utkání, angažováním tohoto hráče v Jankově rozhodně neprohloupili!

 

 

Vladimír Štefl se v přípravném období trefil dvakrát, nejprve do sítě Ševětína a poté do sítě druholigového dorostu SKP ČB. Ovšem mnohem důležitější gól vstřelil již ve 12.minutě prvního mistrovského utkání v Soběslavi a načal tak velice povedený první poločas celého mužstva. Jako vždy Vladimír nevypustil jediný souboj, celých devadesát minut bojoval a byl ústřední postavou týmu, za což mu je odměnou nominace do sestavy 1.kola Chance KP. Po zásluze byl také vyhlášen nejlepším mužem utkání. Jankovští nakonec důležitý úvodní match sezóny vyhráli a tak mohli být spokojeni všichni, včetně autora první branky Vládi Štefla, kterému jsme položili pár otázek.

 

Po několika letech jsi se vrátil zpět do Jankova, co tě k tomuto kroku  vedlo?

"Mým přáním bylo si po návratu zahrát kvalitní fotbal. V Jankově jsem před odchodem do Rakouska prožil krásný fotbalový čas a tak jsem s myšlenkou jít do Jankova koketoval už o zimní přestávce. Před koncem jarní sezony mě oslovil trenér Jankova Ivoš Čechů po krátkém rozhovoru bylo rozhodnuto o mém návratu."

Jak vzpomínáš na léta strávená v Rakousku?

"Určitě v dobrém. Horší fotbalovost nahrazovali Rakušáci profesionálním zázemím a organizaci kolem fotbalu. Zažil jsem dobrou partu kluků a místních fanoušků, se kterými jsem prožil hodně příjemných nejen fotbalových chvil."

Do Jankova ses vrátil po šesti a půl letech, jak moc se tým změnil?  Moc hráčů z té doby tady asi není, že?

"Změnil se dost, je tu spoustu mladých kluků, i když pár známých tváří jsem tady poznal. V každém případě hra neztratila na kvalitě. Samozřejmě vnímám i pozitivní změny fotbalového zázemí v Jankově."

Jak bys zhodnotil zatím ten měsíc, co jsi u mužstva?

"Mám pocit, že mohu být týmu prospěšný. Zdraví se zatím drží, proto doufám, že můj přínos budou moci co nejdříve ocenit, i spoluhráči a fanoušci."

První mistrovský zápas se tobě osobně povedl dobře. Dal jsi gól, byl jsi  zvolen hráčem utkání, navíc se vyhrálo. Jaké pocity máš z tohoto duelu?

"Jsem samozřejmě rád, že mi to tam padlo hned na začátku utkáni, jen mě mrzí, že jsem nevyužil a nebo lépe nepřipravil další šance. Pocity po prvním zapase jsou příjemné máme tři body."

Nyní vás čeká Třeboň, která dala sedmičku Prachaticím. To bude asi těžší oříšek než Soběslav, ne?

"Tak podle výsledku prvního kola to určitě těžší oříšek bude. Nevím jaký kádr má Třeboň. Ale pokud chceme hrát v předních patrech tabulky, musíme doma bodovat a je jedno jestli je to bude Třeboň a nebo někdo jiný."

Jaké jsou tvé osobní cíle pro tuto sezónu?

"Zabydlet se natrvalo v A týmu a pomoci Jankovu k co nejlepšímu umístění."

Myslíš, že má tohle mužstvo na to bojovat o čelní příčky v KP?  

"Pevně v to věřím."

 

 

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

09.11. - 1.kolo Okresního přeboru:

TJ SOKOL ŘÍMOV

0:6 (0:6)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)