NOVINKY PŘED STARTEM TURNAJE PŘÁTELSTVÍ

27.05.2020 - Aktuálně: Novinky z jankovského tábora!

 

Opožděně, ale přece. Start fotbalového jara přišel o mnoho později než bývá zvykem, přesto jsme všichni rádi, že se tak vůbec stalo. O to výživnější následující týdny budou. A to jak pro fanoušky, tak pro hráče samotné. Jankovští fotbalisté v omezeném režimu trénovali od začátku května, posledních čtrnáct dní trénují v klasickém módu třikrát v týdnu. Před startem Turnaje přátelství Vám přinášíme aktuální novinky z kabiny "A" - týmu.

   

Jak už bylo uvedeno, předehrávkou 5.kola odstartuje Turnaj přátelství sobotním utkáním Jankova s Olešníkem. Pro tým Petra Kadlece a jeho nově rozšířený trenérský štáb půjde o první z celkových osmi zápasů, které na tým během následujícího měsíce čekají. Tomu samozřejmě odpovídá i šířka kádru, který je natolik početný, aby se s tímto nabitým programem vypořádal.

O zápasovém programu jsme Vás již informovali. Nyní Vám přinášíme novinky týkající se změn v kádru a realizačním týmu. Začněme realizačním týmem, který po nedávném odchodu Jana Švába nyní o dvě osoby posílil. Do trenérského štábu se po dlouhých letech vrátil Václav Maxa starší, jenž bude druhým asistentem hlavního kouče Petra Kadlece. "Jsem velmi rád za posílení realizačního týmu, protože se v poslední době spíš jen zužoval. Já osobně si od tohoto kroku slibuji zejména tři věci. Pomoc v tréninkovém procesu, nový impuls směrem do kabiny, ale hlavně trochu jiný pohled na věc, třeba například při hodnocení zápasů a našeho herního projevu," komentuje tento krok hlavní lodivod týmu Petr Kadlec. Druhou posilou je Natálie Kočerová, která se mimo fotografování bude starat o hráče coby kustod. "Sice ještě úplně přesně nevím, co všechno mě v této funkci čeká, každopádně už se na to moc těším," dodává Naty. Oběma novým členům přejeme hodně elánu v jejich nových pozicích :-))).

Hráčský kádr doznává změn víceméně neustále. Tady koronavirová krize hodně zaúřadovala, což se ve prospěch Jankova na šířce i kvalitě kádru projevuje. Koho už ale neuvidíme? Jan Šebelka a Jakub Zajíc již nejsou kmenovými hráči Jankova. Oba projevili zájem o přestup do Zlaté Koruny, kluby se velmi rychle domluvily, a tak byl jejich přestup zpečetěn. Nečekanou zprávu komentuje Petr Kadlec slovy: "Pro mě tato informace byla v první řadě šok a kdyby bylo prvního dubna, bral bych to jako povedený aprílový žert. Bohužel se jednalo o realitu a nezbývalo nám všem nic jiného, než toto rozhodnutí respektovat. Odešli dva stabilní a spolehliví hráči, na druhou stranu se otevírají příležitosti pro další, kteří chtějí v Jankově být a hrát za něj. Oběma bych chtěl poděkovat za spolupráci a popřát mnoho štěstí v naplňování nových sportovních cílů v novém působišti." Jednou nohou z klubu pryč je také gólman Michal Hučík, který projevil zájem o návrat do mateřského Borku. I v tomto případě jde v podstatě o hotovou věc.

Kolonka příchodů či návratů je mnohem plnější. Předně za to můžou uzavřené hranice a tím spojený návrat všech krajánků z Rakouska. V tomto případě se jedná hned o šestici hráčů. David Hrubý, Aleš Pavelec, Petr Wolek (vše gólmani), Patrik Sedlic, Tomáš Smékal a Lukáš Voráček. Všichni se zapojili do tréninkového procesu a víceméně se všemi trenéři počítají i do blížících se duelů. David Hrubý se coby nejstarší a nejzkušenější gólman ujal zároveň role gólmanského trenéra, pod jehož taktovkou úroveň tréninků vysoce stoupla. S jistotou a velkou radostí můžeme oznámit, že Petr Wolek svoji zahraniční misi definitivně ukončil a od července se stane kmenovým hráčem Jankova. "Rozhodl jsem se pro návrat, protože už mi chyběl český fotbal a hlavně česká parta, a vím, že v Jankově byla vždy nejlepší. A hlavně když jsem tu hrával někdy před osmi lety, tak jsem si to užíval, akorát jsem odešel se špatnou pověstí a to mě postupem času s věkem začalo mrzet. Za dobu, co jsem v Rakousku, tak jsem moc netrénoval. Jankov mi podal pomocnou ruku, nechal mě s týmem trénovat a za to jsem mu vděčný, proto mám Jankovu co vracet a moc se těším na novou výzvu." U zbývající pětice je jejich budoucí působnost zatím nejistá, vše se bude odvíjet od aktuálních opatření spojené s koronavirou pandemií.

Rýsuje se velký návrat? Kdo ví... :-))) Každopádně k týmu se připojil Jiří Koch, někdejší velká opora zadních řad, pamatující první divizní éru. "Kocháč" poslední sezóny obléká dres SK Sedlec, několik startů zaznamenal i za jankovskou pětatřicítku. Nyní v Jankově absolvuje červnový program, po kterém si s trenéry sedne a společně strávený měsíc vyhodnotí. V případě kladných ohlasů obou stran by z toho mohl být velký comeback.

Mnohem blíže je k přestupu do Jankova jedenadvacetiletý talentovaný Petr Řehoř. I ten už s týmem trénuje, navíc dohoda mazi Jankovem a mateřským Pískem je na velice dobré cestě. "Řehy" prošel Dynamem, Pískem, Jindřichovým Hradcem a jeden zápas stihl v divizi za Čížovou a my pevně věříme, že pro náš klub bude velkou posilou. "V Jankově jsem teprve krátce. Přicházím z Písku, kde to úplně nevyšlo podle představ. Líbí se mi tady, je tu skvělé vedení, skvělá parta i zázemí," hodnotí první dojmy Petr Řehoř.

Novým impulzem pro tým i hráče samotného by mohl být příchod šestadvacetiletého Pavla Prennera ze Lhenic. Kreativní a technicky dobře vybavený fotbalista celou kariéru působí v týmu "Peckářů", ale nad nabídkou Jankova dlouho neváhal a kývnul na ní. Teď je jen na něm, jak se s touto výzvou popere. Podobně jako u Jirky Kocha, i v tomto případě si hráč a trenérský štáb tuto měsíční bázi vyhodnotí a po vzájemné domluvě se případně domluví na další spolupráci.

Po čtyřech týdnech trénování se konečně blíží i zápasové vytížení, na které se všichni už moc těší. "V průběhu května jsme se postupně navrátili k tréninkům a věřím, že stejně tak jako já, se na zápasy těší i všichni ostatní. Tréninky jsou sice fajn, ale po určité době ta konfrontace se soupeřem prostě chybí," říká Petr Kadlec. V podobném duchu ho doplňuje jmenovec Petr Řehoř. "Na zápasový režim se už moc těším. Myslím, že každý z kluků se po karanténě těší na zápasy." Celkem odehrají jankovští během jednoho měsíce osm zápasů. Není to příliš? Tato otázka se nabízí, ale hlavní trenér rychle přichází s odpovědí. "Čeká nás toho opravdu dost. Cílem rozhodně není dohnat zápasové manko. Vzhledem k tomu, že v současné době máme k dispozici poměrně široký kádr, který se navíc rozrostl o navrátilce z Rakouska a další vytipované posily, chceme, aby všichni měli potřebné herní vytížení. Doufám, že i takto to chápou hráči a připravenému programu půjdou naproti svým přístupem."  Hlavním vrcholem této části sezóny bude Turnaj přátelství, ve kterém jeho svěřence čekají "staří známí" soupeři. Kvalitní a pro fanoušky zároveň atraktivní. A tak jsme se trenéra zeptali, s jakou vážností k tomuto turnaji mančaft přistoupí. "Určitě se těším na zápasy se soupeři, kteří mají svou kvalitu a zároveň tyto konfrontace mají vždy svůj náboj. Celkově jsem zvědavý na úroveň těchto utkání a na to, jak se po dlouhé pauze budou jednotlivé týmy prezentovat. Budeme chtít uspět, ale zároveň si přeji, aby tyto zápasy především hráčům pomohly najít zpět herní praxi." S mnohem stručnějším a radikálnějším vyjádřením přichází "staronový" asistent Václav Maxa starší. "Turnaj jdeme jednoznačně vyhrát!" Vše odstartuje již v sobotu. Předehrávkou 5.kola zahájí očekávaná klání souboj Jankova s Olešníkem, tedy posledním dvojnásobným vítězem KP. Utkání bude s omezenou kapacitou (250 diváků) přístupné fanouškům. Dobrou zprávou je, že zápas budete moci také sledovat v přímém přenosu na tvcom. Hrát se bude na perfektně připraveném pažitu Precis arény, takže bude jen na hráčích, jaký zážitek nám přichystají. A co od zápasu očekává novic Petr Řehoř, jehož čeká atraktivní premiéra? "Samozřejmě očekávám tři body, aby byla moje premiéra doma úspěšná. Před domácími fanoušky bych chtěl nejen já, ale celý tým, abychom předvedli dobrý výkon a fotbalem jsme se bavili."

 

Kádr pro nadcházející období:

Brankáři: David Hrubý, Jan Komárek, Aleš Pavelec, Petr Wolek

Obránci: Lukáš Fajtl, Jan Honner, Václav Jirkovský, Jiří Koch, Marek Kroneisl, František Lošek, Martin Popelka, Petr Řehoř

Záložníci: Pavel Beránek, Vojtěch Bürger, Martin Hüttner, Petr Klíma, Martin Kollár, Martin Lovička, Pavel Prenner, Martin Rytíř, Patrik Sedlic, Lukáš Voráček

Útočníci: Daniel Kočer, Matěj Prediger, Silvestr Schwarz, Tomáš Smékal

 

Kompletní rozpis všech jarních zápasů najdete ZDE.

Výsledky, tabulku a další statistiky z Turnaje přátelství můžete sledovat ZDE.

 

 Talentovaný Petr Řehoř by se mohl stát novou posilou Jankova.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Ne 07.02.2021 - 15:30 hodin

UMT Třeboň

FK SPARTAK KAPLICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

NAROZENINY

1. Ledna

Pavel Beránek (32 let)

 

14. Ledna

František Lošek (30 let)

   

21. Ledna

Václav Jirkovský (23 let)

   

27. Ledna

Jan Honner (29 let)

  

27. Ledna

Martin Rytíř (25 let)