SK JANKOV "B" - CALOFRIG BOROVANY 2:4 (2:1)

Loňskou sezonu zahajoval náš B – tým domácím utkáním s velkým favoritem, a také pozdějším vítězem, Velešínem. Podobnou „poctu“ si vysloužili jankovští i letos, když hned na úvod čekají na náš tým dva velmi silné a ambiciózní celky – Borovany a Kamenný Újezd. Jako první se v Jankově představil tým Borovan, který potvrdil svou sílu a odvezl si všechny 3 body. V dresu „Benfiky“ se představily všechny posily, dále „áčkaři“ Holba s Nedvědem a tým navíc doplnil mladík Hejda, který absolvoval přípravu v dorostu českobudějovického Dynama.

Jeden z důležitých momentů přišel hned po dvou minutách hry. Rychlonohý Holba dostal míč za obranu a běžel sám na branku. Jeho lob vyrazil rukama hostující brankář Brejžek asi metr před pokutovým územím, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. O pár minut později to byl opět Petr Holba, který unikal hostujícím zadákům, poslední z nich ho zastavil faulem a byl odměněn žlutou kartou. Z přímého volného kopu jsme si už šanci nevytvořili.Borovany hrozily nebezpečnými rohovými kopy. Po jednom z nich zakončoval těsně nad branku Bellovič. Ten samý hráč se dočkal v 10. minutě. Právě po rohovém kopu nedokázali jankovští důrazně odkopnout míč, ten hosté vrátili zpět do vápna a Viktor Bellovič jej hlavou usměrnil do protipohybu brankáře Linhy – 0:1. Borovanští se však z vedení neradovali dlouho. Ve 13. minutě totiž ukázal hostující obraně záda výborně hrající Holba, stříleným centrem našel ve vápně Michala Nedvěda a ten se nemýlil – 1:1! Strhnout vedení opět na svou stranu mohli hosté ve 20. minutě, ovšem střela Bujnovského letěla mimo tři tyče. Střeleckou chuť ukázal opět Michal Nedvěd, který nejprve nasadil jesličky obránci a poté střílel jen těsně vedle tyče! Následně se do vápna dostal Rut, místo střely ještě přihrál Holbovi, ten posunul míč dále na Vaniše, jeho střelu ale hostující obránce srazil na roh. Po něm byl blízko gólu opět Milan Vaniš, ale mířil těsně vedle. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, vzal na sebe zodpovědnost Holba, kterého zastavil hostující zadák až ve vápně a pískala se penalta. Míč si postavil tradiční exekutor Petr Jílek a nemýlil se – 2:1! Chvilku poté rozhodčí ukončil první poločas.

Druhá půle začala asi nejhůře, jak mohla. Po dvou minutách hry odpískal rozhodčí Tůma před domácí šestnáctkou čistý zákrok jankovskému novicovi Weinhardovi. Následný přímý volný kop kapitána Klimeše podcenil Linha a bylo srovnáno – 2:2. Aby toho nebylo málo, šli po dalších dvou minutách hosté do vedení! Po centru z levé strany předskočil domácí obránu Filip Faktor a Linha byl naprosto bez šance – 2:3! Rychlé branky domácím týmem otřásly a byli to hosté, kdo měl navrch. Jankovští si přes kvalitní obranu Borovan příliš šancí vytvořit nedokázali, ale i tak příležitosti k vyrovnání byly. V 69. minutě poslal střídající Bürger do úniku Holbu, ten se uvolnil kličkou do středu hřiště, ale zamířil těsně vedle! Ještě blíž k vyrovnání bylo v 75. minutě. Formánek zahrával přímý volný kop, na který v dobré pozici jen těsně nedosáhl Bürger, na zadní tyči ještě stihl míč Weinhard, ale ve skluzu už nedokázal usměrnit míč do branky! Hosté přidali pojistku deset minut před koncem. Z levé strany prošel do vápna Burda, jeho střelu dokázal Linha vyrazit! K míči se však jako první dostal Čermák, který sice napoprvé nedokázal prostřelit, ve skluzu zasahujícího Jílka, ale napodruhé už nešlo nedat – 2:4! Jankovští na zvrat neměli síly, takže si v prvním utkání sezony připsali porážku 2:4.

SK Jankov "B" - Calofrig Borovany 2:4 (2:1)

Branky: 13´ Nedvěd, 45´ P. Jílek z pen. – 10´ Bellovič, 47´ Klimeš, 49´ Faktor, 79´ Čermák

ŽK 2:3 (Rut, Jílek - Němec, Vlček, Klimeš)