SK JANKOV - JISKRA TŘEBOŇ 1:0 (0:0)

V úvodním kole nového ročníku oba celky vyhrály, když k tomu přidáme jejich dlouholetou rivalitu a aktuální formu hráčů, dala se očekávat vyrovnaná bitva plná ostrých soubojů. A přesně to se také potvrdilo. Ačkoliv se oba týmy znají dokonale a hráči mezi sebou kamarádí, na hřišti si nedarovali vůbec nic. Postupem času bylo více než zřejmé, že pakliže jeden z týmů vyhraje, bude potřebovat trochu štěstí. To se nakonec usmálo na domácí, kteří po chybě třeboňského Wolfa dostali jedinečnou příležitost, kterou Michalem Nedvědem využili. Nutno podotknout, že šli tomu štěstíčku naproti, jelikož byli zhruba od 60.minuty o něco aktivnějším týmem.

Samotný hodně očekávaný šlágr 2.kola Chance KP se hrál od 14:00 hodin za úmorného vedra. Hráči obou celků zaslouží velký obdiv, jak se s tímto počasím vyrovnali a jakou kvalitní podívanou dvěma stovkám přihlížejících diváků nabídli. Hrálo se tvrdě, bojovně, nikdo nechtěl udělat chybu a tak gólových příležitostí si ani jedno mužstvo příliš nevytvořilo. Trenér Ivo Čech stále nemohl počítat s Bláhou, Maršánem ani Šulcem, navíc během předzápasové rozcvičky se zranil Beránek. To v dresu Třeboně se po zranění alespoň na lavičku dostal exjankovský Tejml, další dva bývalí hráči Jankova Janoušek se Ždimerou nastoupili v základní sestavě složenou trenérem Marcelem Tomáškem. Během vyrovnané první půle oba brankáři mnoho práce neměli, ale to, co nezachytili pozorní obránci, gólmani Hrubý se Skálou zlikvidovali. V 15.minutě si Tomáš Skála poradil s trestným kopem Josefa Bohoňka. V 19.minutě chyboval Sedlic, naštěstí průnik Rossmanna zachraňoval před brankovou čarou stoper Martin Řezníček. 26.minuta přinesla pěknou akci domácích, kterou zakončil střelou Petr Klíma, jenže Skála byl znovu na správném místě. A tak asi největší nebezpečí prvního poločasu přišlo přesně po půl hodině hry, kdy se k trestnému kopu postavil Zdeněk Ždimera, vypálil tvrdý projektil na Hrubého, který musel předvést parádní zákrok, aby odvrátil katastrofu v podobě vedoucí branky Jiskry Třeboň.

I druhá půle začala ve stejném duchu, jako byla ta první. Tedy hrou uprostřed pole plnou osobních soubojů a hlavně bez větších šancí. Ovšem postupem času, kdy už bylo zřejmé, že tento duel budou rozhodovat maličkosti nebo nějaká chyba, začínali přebírat iniciativu domácí borci. Ti navíc během druhé půle poslali do hry čerstvé Michala Nedvěda s Petrem Holbou, kteří na lehce unavenou defenzivu Třeboně platili. V 65.minutě po Bohoňkově vysunutí centroval z levé strany Vladimír Štefl, našel hlavu nabíhajícího Vojtěcha Bürgera, který z velkého úhlu orazítkoval tyč. O minutu později další ofenzivní pokus domácích zakončil střelou k tyči Michal Nedvěd, ovšem Tomáš Skála zatím odolával a míč vyrazil na rohový kop. Domácí byli zhruba od 60.minuty o něco málo lepším týmem a odměnou jim byla vítězná branka sedm minut před koncem střetnutí. Po dlouhém nákopu Davida Štěchy z vlastní poloviny hřiště chyboval hrubě třeboňský Petr Wolf, čehož využil Michal Nedvěd a nabídnutou příležitost suveréně využil. Tentokrát ani Skála neměl proti jankovskému žolíkovi sebemenší šanci. Ještě o tři minuty později hledal v brankovišti Bürger Vladimíra Štefla, ten však na jeho pobídku těsně nedošáhl. V samotném závěru neunesl emoce na uzdě nešťastník Wolf, surově nakopl Holbu a po zásluze byl po druhé žluté kartě vyloučen. V zajímavém a pohledném zápase se ze zisku tří bodu radují Jankovští, kteří se tak po dvou odehraných kolech vyhoupli do čela tabulky Chance KP!

SK Jankov - Jiskra Třeboň  1:0 (0:0)

Branky: 83´Nedvěd

ŽK 1:4 (Štěcha - Wolf 2x, Sláma, Janoušek)

ČK 0:1 (88´Volf )

Diváci: 200

Rozhodčí: Hodánek Jaroslav - Šafránek Petr, Tůma Vítězslav, delegát Benčat Marian ing.

Nejlepší hráči: Bürger, Lošek - Šafránek, Skála T.

SK Jankov: Hrubý - Klíma, Lošek, Řezníček, Štěcha – Bürger, Bohoněk, Sedlic, Voráček (69´ Holba) – Maxa (60´ Nedvěd), Štefl (90´ David Novotný)

Jiskra Třeboň: T. Skála – Kolský, Holý, Wolf, Sláma – Franěk, Šafránek, Janoušek, Raček (65´ Zvánovec) – Rossmann (82´ Příhoda), Ždimera (53´ Havlík)

gól Michala Nedvěda znamenající tři body!