TOMÁŠ WEINHARD - LETNÍ POSILA SK JANKOV

 

 

V letním období došlo k mnoha změnám i v jankovském B – týmu. Ke stávajícímu kádru se připojilo několik nových tváří. Jednou z nich je i důrazný defenzivní univerzál Tomáš Weinhard. Tomáš se v přípravě jevil ve velmi dobrém světle a trenér František Řezníček je rád, že s ním může počítat i pro mistrovské zápasy. Osmadvacetiletý hráč bude určitě patřit mezi tahouny "Benfiky". Abychom ho trochu představili i fanouškům SK Jankov, položili jsme mu pár otázek:

 

 

 

Tome, v Jankově jsi úplným nováčkem, mohl by ses tedy pro začátek trochu představit?

"Tak je mi 28 let. Pocházím z Českého Krumlova, ale poslední 3 roky žiju s manželkou a 14-ti měsíčním synem Tomíkem v Holubově. Jinak pracuju u PČR, na obvodě v Křemži."

A co po fotbalové stránce? Kdy jsi s fotbalem a začínal a jaký je tvůj tradiční post? Mohl bys nějak stručně shrnout svojí dosavadní fotbalovou kariéru?

"Abych pravdu řekl, tak fotbal byl u mě dlouho sportem číslo 2 - po hokeji, který mi šel v dětství určitě líp. K fotbalu mně, jako skoro každého kluka, přivedl můj taťka, který ho sám hrával. Trénovat jsem začal v 6-ti ve Slavoji Český Krumlov. Vzpomenu si i na svůj první zápas, který byl ve Chvalšinách. Vyhráli jsme 2:0 a dal jsem oba góly, to už se mi pak asi nestalo a vybral jsem si to na začátku kariéry :-). Dlouho jsem tedy hrál v ČK – až do dorostu. Poté jsem 3 roky nehrál nikde, dále 5 let ve Zlaté Koruně, pak Holubov a poslední sezona ve Větřní. Co se postu týče, tak můžu nastoupit na stoperech nebo uprostřed zálohy, ale nejlíp se určitě cítím jako defenzivní štít."

Takže si hrával i hokej, jak se ti dařilo v něm?

"S hokejem jsem začínal v roce 1990, tedy v mých 6-ti letech, a hrál jsem ho od přípravek až do roku 2005, do mužů, za HC Slavoj Český Krumlov. V hokeji jsem si zahrál v mužích nejvyšší soutěž 2. Národní hokejovou ligu, kde jsem si připsal několik symbolických minutek jako náhradník. Jinak jsme myslím 2x vyhráli krajský přebor, kde jsem docela pravidelně nastupoval jako centr ve 3. pětce. Vyhrát krajský přebor, to určitě považuju za svůj největší sportovní úspěch. Včetně všech oslav, gratulace od starosty Krumlova, vysoký návštěvy na stadionech při finále i v baráži o 2. Národní ligu a i na partu tam vzpomínám hodně rád."

Jak si se vlastně do Jankova dostal a co tě vedlo ke změně dresu?

"Kontaktoval mě p. Beránek, který se o mně dozvěděl od Radka Linhy, s kterým pracuju. Kromě Radka jsem šel celkem do neznámého prostředí a neznal jsem nikoho. Ke změně mně vedlo především to, že Jankov je z Holubova fakt kousek a hlavně jsem chtěl pořád hrát I.B třídu. Vyhovuje mi i to, že domácí zápasy hraje Jankov v neděli, protože soboty musím často trávit v práci a nechtěl jsem hrát někde, kde bych chodil 1 x za 14 dní a ještě za mě museli platit Slavoji hostování. A do Větřní jsem šel hlavně kvůli mému bratrovi Rudovi, kterému jsem slíbil, že mu pomůžu Větřní zachránit v I.B třídě, což se povedlo a brácha navíc odešel zpátky do Slavoje, kde kope divizi. Prozatím jsem tu na půl roku na hostování, ale doufám, že se mi tu bude líbit a třeba tu budu dál:-)."

Ano, v loňské sezoně si nastupoval proti béčku v dresu SK Větřní. Obě utkání jste vyhráli vcelku jednoznačně (0:3, 0:5). Neodradilo tě to trochu od účinkování v Jankově?:-)

"Na oba zápasy si dobře pamatuju, protože jsem je hrál oba celé. Ten venkovní byl asi nejlepší pro SK Větřní v celé sezoně na hřišti soupeře a domácí zápas ve Větřní jsem zase hrál i s kapitánskou páskou na ruce:-). Od účinkování v Jankově mě to určitě neodradilo. Možná právě naopak… s Větřním jsem hrál na jankovském hřišti úplně poprvé a je to krásný areál, takže je to radost tady hrát fotbal a výsledky taky nejsou úplně všechno. A já jsem do Jankova šel hlavně proto, že se spoléhám na to, že je tu dobrá parta. V těch zápasech, i když „Benfika“ prohrávala, tak se nikdo z jejich hráčů nehádal mezi sebou a ani se nesnížil k nějaké nefér hře vůči soupeři. Tím bych chtěl vyzdvihnout i to, že fotbalem, na téhle úrovni, se fakt jen bavíme. Takže to, že chci každý zápas vyhrát je samozřejmost, ale ještě bych se chtěl vždycky ve zdraví ze zápasu vrátit za svojí rodinou a do práce a při tom všem se ještě dobře bavit. A když bude spokojený i jankovský divák, tak budu úplně šťastnej:-)"

Kromě Větřní si působil i v Českém Krumlově. S oběma mužstvy se budeme utkávat i v letošní sezoně. Budeš mít v těchto utkáních nějakou speciální motivaci?

"Ve Slavoji znám většinu lidí, co se okolo fotbalu motají, osobně, navíc je to mateřskej klub, ale nic speciálního asi cítit nebudu. Přece jen, už jsem proti němu několikrát nastoupil. Spíš než nějakou speciální motivaci to budu brát tak, že prohodím pár slov s klukama a trenérama a určitě je budu chtít porazit, ale žádné hecování nikdo čekat nemůže. To samé platí pro Větřní a Křemži, kde mám také pár známých."

„Benfika“ hrála v posledních 4 letech vždy o záchranu. Věříš, že takové starosti letos nebudou a my se budeme pohybovat v klidných vodách?

"Neznám přesný cíl vedení pro „Benfiku“, ale hrát o záchranu se mi nechce a ani se mi nechce hrát nikde uprostřed tabulky! Já osobně chci každý zápas vyhrát, a proto bych se vůbec nezlobil, kdyby tomu bylo úplně naopak a hrálo se klidně i o postup. Přijde mi to veselejší, nebo ne? Navíc po přerozdělení skupin v I.B třídě bude těžké cokoliv odhadnout, takže je třeba chytit začátek, nasbírat body a pak bavit jankovského diváka, aby neodcházel po áčku domu s tím, že si nechce kazit náladu."

Máme za sebou první mistrák, který se příliš nepovedl i přesto, že jsme ho měli velmi dobře rozehraný. Jak vypadal zápas z tvého pohledu? Co by jsme měli zlepšit?

"Zápas se mi hodnotí opravdu blbě. Myslím, že se něco uhrát mělo. I když se zápas hrál za velkého vedra, tak i tak jsme měli mít větší pohyb po hřišti, mít trochu víc sebevědomí a na domácím hřišti si víc dovolit. Přesně přihrávat a pokoušet se o častou střelbu ze střední vzdálenosti. Jinak zápas mohl podle mě vypadat úplně jinak, kdyby se hlavní sudí nebál udělit už ve 2. minutě červenou kartu hostujícímu brankáři, za ruku mimo pokutové území, což bylo evidentní a viděl to snad každý. Věřím tomu, že kdyby se tato situace stala 5 minut před koncem, červenej kartonek by z kapsy sudí vytáhl. Borovanům by se za úmorného vedra hrálo v oslabení určitě hůř. Taky mi trochu přišlo, že kromě pendlů z áčka, se po dvou rychlých inkasovaných brankách, bál někdo vzít zodpovědnost do svých rukou. Ale netřeba se v tom dál pitvat, jak říkal jeden můj známý: „Prohráli jsme, vem to ďas, za týden se hraje zas“. Takže v týdnu dobře potrénovat a do Kameňáku jet vymazat 3 mínusové body. A taky si chci zakřičet vítězný pokřik, který ještě neznám:-) "

V Jankově jsi něco málo přes měsíc, jak si prozatím spokojený, splňuje to tu tvoje očekávání?

"Za ten měsíc určitě jo, snad to bude pokračovat, a hlavně se začne dařit i výsledkově. Parta je tady dobrá a to je hlavní!"

 

Díky za rozhovor a ať se ti v Jankově líbí!

 

 

 

 

rozhovor připravil Daniel Rut!

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

25.02. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:3 (1:2)

TJ MÍR DÍVČICE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

DALŠÍ ZÁPAS "B"

Přípravné utkání:

UMT Stará Hlína

Pá 28.02.2020 - 19:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)