FK VODŇANY - SK JANKOV 1:1 (0:0)

Měli spoustu šancí, pět minut před koncem se po šťastném odrazu míče dostali do vedení, další tutovku neproměnili a následně byli potrestáni v nastaveném čase vyrovnávací brankou. To je osud jankovských hráčů, kteří ve Vodňanech podali kvalitní výkon, byli lepší, ovšem především díky skvělému gólmanovi Zdeňku Liškovi vyhrát nedokázali. Ačkoliv jeli do Vodňan neprohrát a povedlo se jim to, byli jankovští po konečném hvizdu rozhodčího Herzoga hodně zklamaní.

Hosté působili ve Vodňanech svěžím dojmem, po celých devadesát minut byli nebezpečnější, vytvořili si řadu šancí, ovšem doplatili na jejich neproměňování. A jak už to tak ve fotbale bývá, trest se zákonitě dostavil v nastaveném čase. V základní jedenáctce hostů nahradil Michal Nedvěd Petra Maxu, jinak byla sestava Jankova totožná s tou, se kterou vyrukovali svěřenci trenéra Ivo Čecha minulý týden na Třeboň. A začali z ostra. Celou první půli byli jasně lepším týmem, což dokumentuje statistika střel za první pětačtyřicetiminutovku, která byla 10:1 ve prospěch hostujícího celku. V 11.minutě centroval Sedlic, Liška po souboji s Bürgerem vyrazil míč jen k Lukáši Voráčkovi, který ho vměstnat mezi tři tyče nedokázal. Hned o minutu později znovu Lukáš Voráček pálil na Lišku, přízemní střela však olízla tyčku domácí branky. Voráčkovi tak prozatím stále nebylo dopřáno skórovat v jankovském působišti, kde druhým půlrokem hostuje z Klatov. Domácí hráči se k přímému ohrožení Davida Hrubého dostali za první poločas pouze jednou a to v 15.minutě. Po akci na pravé straně a následném přenesení do leva, pálil nebezpečně k tyči Jaroslav Volmut, Hrubý však vyrazil na rohový kop. O dvě minuty později pěkně zakombinovali hosté, na Bürgerův centr si naskočil Michal Nedvěd, ovšem míč z jeho hlavy šel přímo do Liškovi náruče. Tlak Jankova gradoval po půlhodině hry. Ve 30.minutě pálil tvrdě Patrik Sedlic, Zdeněk Liška vyrazil před sebe, kde v tutovce zklamal autor letošních dvou branek Michal Nedvěd. Ve 36.minutě znovu zahrozila tato dvojice. Sedlic si vyměnil míč s Nedvědem, byl sám před Liškou, ovšem podobně jako před ním Nedvěd i Sedlic branku v obrovské příležitosti minul. Ve 37.minutě napřáhl ke střele z třiadvaceti metrů Vladimír Štefl, jeho povedenou dělovku směřující pod břevno parádním zákrokem vytáhl na roh Zdeněk Liška.

Přestože na střely vyhráli hosté první půli 10:1, skóre bylo vyrovnané a záhy po začátku druhého dějství mohly jít do vedení Vodňany. Do čisté gólové příležitosti se dostal Jaroslav Volmut, ovšem skvělého Davida Hrubého nepřekonal. V 53.minutě se dostal k Liškově blízkosti Lukáš Voráček, ale dvacetiletý domácí brankář znovu předvedl své kvality a jankovského záložníka vychytal. V 59.minutě zkoušel štěstí z trestného kopu Martin Souhrada, Hrubý však jeho střelu bezpečně pokryl. Neujala se ani střela Petra Klímy, ani dalekonosný pokus Petra Maxy ze 77.minuty, který prosvištěl těsně vedle tyče. Hosté se ale nakonec dočkali, ačkoliv jim k tomu pomohlo štěstí. Voráček srazil centr domácího Bačeho tak šikovně, že vyslal do samostatného úniku rychlíka Petra Holbu. Ten svůj únik po osmiminutovém působení na hřišti zkušeně proměnil a dostal Jankov do vedení. V 88.minutě mohla přijít gólová pojistka, bohužel pro hosty se tak nestalo. Holba po dalším breaku vyzval k zakončení Patrika Sedlice, ten si tváří v tvář vylámal zuby na skvělém Liškovi. A trest se dostavil za nedlouho. V době, kdy světelná tabule ukazovala 90.minutu, ztratil zbytečně míč na polovině hřiště Sedlic, dlouhý nákop do vápna si pěkně zpracoval střídající mladík Tomáš Kouba a po minutovém působení na trávníku zařídil Vodňanům první bodový zisk v této sezóně. Naopak pro Jankov je to první letošní bodová ztráta, která byla nakonec hodně zbytečná. Jenže fotbal se hraje na góly a těch daly oba mančafty stejně.

FK Vodňany - SK Jankov  1:1 (0:0)

Branky: 90´Kouba - 85´Holba

ŽK 2:3 (Volmut, Hojdekr - Bohoněk, Řezníček, Bürger)

Střely na bránu: 3:7

Střely mimo: 3:6