SK JANKOV "B" - SOKOL KŘEMŽE 2:0 (1:0)

Po dvou vysokých porážkách v úvodních kolech šlo v domácím utkání s nedalekou Křemží opravdu o hodně. Tomu byla přizpůsobena i sestava, do které se zařadilo hned několik pendlů - Hrubý, Novotný, Šejnoha, Klíma a Nedvěd. Po zranění se do sestavy zařadil i trenér ligového dorostu českobudějovického SKP - Petr Kadlec. Jankovští byli od začátku zápasu lepším celkem a po celé utkání měli více ze hry. Střelecky se prosadili Klíma s Nedvědem, když navíc David Hrubý na konci utkání zlikvidoval pokutový kop Michala Chromého, připsala si „Benfika“ veledůležité a zasloužené 3 body za výhru 2:0!

Úvod utkání odpovídal špatnému vstupu obou mužstev od sezony, kdy si ani jeden z týmů nepřipsal v prvních zápasech ani jediný bod. Hrálo se tedy velmi opatrně a nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby a pustit tak protivníka do vedení. To se sice stoprocentně nepovedlo jankovským, kteří po čtvrt hodině zaváhali v rozehrávce, ale křemežský útok nabídnutou situaci nedokázal gólově zúročit. Velmi pozorně si počínala i hostující obrana a tak si v úvodních 20 - ti minutách, na zápas B – týmu netradičně početné, publikum nepřišlo na své. Až po půl hodině hry se začala projevovat mírná převaha jankovské rezervy. Nejprve se po pěkné kombinační akci dostal ke střele Tomáš Weinhard, ale nestřílel přesně. Po standardní situaci Novotného hlavičkoval na zadní tyči Klíma, ale branku netrefil. Ve 40. minutě se individuálně prosadil Michal Nedvěd, ale i on zakončoval těsně vedle! První branková situace se tak narodila až minutu před pauzou. David Novotný posunul do křídla nabíhajícímu Rutovi, který našel centrem Petra Klímu a ten zamířil hlavou přesně k tyči – 1:0! Hosté ještě získali před půlí výhodu rohového kopu, ale ani z něho příliš nezahrozili.

Poločas tedy skončil jednobrankovým vedením „Benfiky“. Po katastrofálním úvodu druhého poločasu, v prvním domácím utkání s Borovany, šli hráči na hřiště s odhodláním přečkat úvodní minuty bez úhony. To se také podařilo a to nejen v úvodu, ale v podstatě v celém druhém poločase, který podobně jako ten první nenabídl zrovna strhující podívanou. Pouze v 54. minutě se domácí obrana nevyvarovala faulu těsně před pokutovým územím, ale následný přímý volný kop hostujícího Michala Chromého zastavila zeď. Zvýšit vedení mohli domácí fotbalisté v 56. minutě. Po rychlém protiútoku se nejprve dostal ke střele Nedvěd, ale napálil pouze svého spoluhráče Rosťu Hejdu, míč se pak odrazil k Davidovi Novotnému, ale jeho gólovou střelu k tyči fantasticky vytáhl na roh hostující brankář Končok! Po následném rohu nechal rozhodčí Babka pokračovat ve hře i po dvou tvrdých soubojích Baboučka a Šejnohy s hostující obranou a zatím, co se hostující zadáci vztekali, vzal si míč Michal Nedvěd a technickou střelou na zadní tyč zvýšil vedení na 2:0! Blízko zvýšení náskoku byl v 76. minutě střídající Luboš Formánek, který si naběhl na centr od Ruta, ale střílel nad břevno Končokovy branky. Když už to vypadalo na poklidný závěr utkání, přišel v 87. minutě faul v domácím pokutovém území a tedy i penalta! Míč si postavil ex – jankovák Michal Chromý, ale toho skvěle vychytal David Hrubý! Do konce zápasu se už nic nezměnilo a pozdní jankovské odpoledne tak bylo plné pozitiv – David Hrubý si připsal již druhé nedělní čisté konto, „Benfika“ zase první tři body v sezoně a to vše navíc před poměrně pěknou návštěvou!

SK Jankov "B" - Sokol Křemže  2:0 (1:0)

Branky: 44´ Klíma, 57´ Nedvěd

ŽK 4:2 (Hála, Kadlec, Šejnoha, Nedvěd – Brabec, Chromý)

Nejlepší hráči: Weinhard, Šejnoha – Edelman