AREÁL  SK JANKOV

 

Základní informace:
Sportovní areál je umístěn na samém konci obce Jankov a to směrem na známou vesničku Holašovice, která je zapsána jako světová památka Unesco. Vznik tohoto areálu se datuje do roku 1959, kdy na bývalé skládce kameniva, které sloužilo k realizaci výstavby komunikace mezi Jankovem a Holašovicemi, parta místních nadšenců vybudovala hlavní hřiště a následně kabiny.

Nynější podobu však získal areál až po čtyřech velkých rekonstrukcích. První fáze byla zrealizována v roce 1999, kdy byla provedena kompletní obnova travnaté plochy a celková rekonstrukce okolí hřiště spočívající ve vybudování oplocení, rekonstrukce tribuny a obnově laviček pro diváky. Další veliké změny nastaly v roce 2005, kdy se díky získané dotaci podařilo postavit nové kabiny a kompletně zrekonstruovat ty stávající, ve kterých se nyní nachází útulná restaurace a klubovna. V tomtéž roce se také podařilo postavit další tribunu, která je sice menší než ta stávající, avšak výhled z ní je mnohem atraktivnější. Ve třetí fázi, která proběhla v roce 2008, se nám díky další získané dotaci podařilo vybudovat nového víceúčelového hřiště a umělého zavlažování hlavní hrací plochy. Doposud poslední fází zvelebování areálu bylo v roce 2009 vybudování nového dětského koutku, umělého osvětlení a terasy u víceúčelového hřiště.


Hlavní hřiště:
Hlavní travnaté hřiště o rozměrech 102x68 metrů, které je vybaveno umělým osvětlením, je díky neustálé péči bezesporu hlavní dominantou celého areálu. Po celkové rekonstrukci v roce 1999 dochází vždy po skončené sezóně k jeho rekultivaci a obnově poškozených míst. Zajímavostí například je, že na jaře roku 2009 bylo na obnovu velmi vytížených míst ve velkých vápnech použito trávníku ze stadionu tehdejšího mistra Slavie Praha. V roce 2008 se podařilo vybudovat umělé zavlažování celé hlavní plochy, což nejenom usnadnilo práci, ale hlavně se realizace této akce projevila na značném zkvalitnění trávníku.


Tréninkové hřiště:
Jedná se o celoplošně zatravněné hřiště o rozměrech 100 x 50 m umístěné za diváckou tribunou. Umělé osvětlení je zde vybudováno na cca 2/3 plochy. Nevýhodou této plochy je nejenom nedostatečná možnost závlahy a síť vysokého napětí nad ním, ale zejména majetkové uspořádání. Pozemky, na kterých se tréninkové hřiště nachází, se totiž nenacházejí v majetku SK Jankov, ale mají tři různé majitele. Doposud se sice vždy podařilo formou nájemních smluv udržet hřiště funkčním, ale jeho budoucnost je z tohoto důvodu vždy nejistá.


Tribuny a sezení:
U hlavního hřiště jsou k dispozici dvě divácké tribuny a část venkovního sezení. Hlavní tribuna, která je umístěna po délce hlavního hřiště, má kapacitu 300 míst k sezení a je celoplošně zastřešena. Další tribuna, jejíž kapacita čítá cca 60 míst k sezení a je o něco vyšší, se nachází u stánku s občerstvením. Tato tzv. VIP tribuna je zastřešena z 1/2. Mezi těmito dvěma tribunami je k dispozici dalších cca 80 míst k sezení na nekrytých lavičkách.

 

Kabiny:
Budova s kabinami, šatnou rozhodčích, místností zápisů a rozhlasem byla nově postavena v roce 2005. Prostorné a útulné kabiny s vlastními sprchami jsou vybaveny samostatnými boxy pro jednotlivé hráče. V kabině domácího mužstva se navíc nachází velká vířivka, která slouží k regeneraci hráčů. Samostatná kabina rozhodčích je umístěna vedle místnosti na zápisy a rozhlas. Vstupy do areálu pro rozhodčí i hráče jsou řešeny samostatně od vstupů určených pro ostatní návštěvníky.

 

Restaurace a občerstvení:
Restaurace, která se nachází hned za hlavním vstupem, má k dispozici cca 70 míst k sezení. Součástí restaurace je i samostatně oddělená zasedací místnost s kapacitou 30-ti míst. V tomto objektu jsou dále k dispozici dvě náhradní kabiny, které kdysi sloužily jako hlavní.

Další možností občerstvení je stánek, kde si můžete dát tradiční grilovanou klobásku. Tento je umístěn v rohu areálu, vedle menší tribuny.

 

Dětský koutek:
V Jankově samozřejmě myslíme i na maminky s dětmi, které u nás vždy velice rádi vítáme. Pro ty nejmenší, které ještě fotbalový zápas tolik nezajímá a nebo se necítí na hry s míčem na tréninkovém hřišti, je k dispozici dětský koutek, kde se nachází pískoviště, skluzavka nebo houpačka.

 

Víceúčelové hřiště:
Víceúčelové hřiště, které má rozměry 44 x 22 m, je určeno pro všestranné využití. Připravené lajnování a dodané příslušenství je připraveno pro možnost malé kopané, tenisu, volejbalu, basketbalu nebo streetballu. Tato víceúčelová plocha byla vybudována díky získané dotaci v roce 2008. V roce 2009 se podařilo díky další získané dotaci zrealizovat umělé osvětlení, které napomáhá k ještě většímu využití.

Toto víceúčelové hřiště není samozřejmě určeno jen pro hráče a funkcionáře SK Jankov, ale i pro veřejnost. O možnosti využití se můžete informovat přímo na návštěvním řádu u vstupu, nebo kontaktovat pověřené správce:

Ing.František Bürger :    +420 602 646 537
Václav Maxa ml. :             +420 724 220 421

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

15.09.- 6.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:1 (1:0)

TJ OSEK

 

---------------------------------------

15.09. - 6.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

- : - (0:2)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

7.kolo Krajského přeboru:

So 21.09.2019 - 16:30 hod.

SK RUDOLFOV

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 11:5 13
 2. Protivín
 18:7 12
 3. Dražice
 12:5 10
 4. Osek
 16:8  9
 5. Třeboň
 14:8  9
 6. Český Krumlov
 10:6  8
 7. SK Jankov
 5:3  8
 8. Sokol Lom
 10:7  7
 9. Milevsko
 7:4  7
10. Lažiště
 11:12  7
11. Táborsko B
 8:15  6
12. Rudolfov
 5:6  5
13. Blatná
 4:12  5
14. Čimelice
 6:12  4
15. Junior Strakonice
 2:15  1
16. Sezimovo Ústí
 4:18  0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

7.kolo Okresního přeboru:

Ne 22.09.2019 - 15:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ LOKO ČB "B"

NAROZENINY

23. Října

Michal Hučík (20 let)