Z důvodu rekonstrukce těchto webových stránek fotbalového klubu SK Jankov byl dočasně spuštěn nový náhradní web.

Na prozatimních stránkách www.skjankov.estranky.cz se vám budeme snažit sprostředkovat veškerý servis, na jaký jste byli zvyklí na těchto klasických stránkách. Fórum bude nadále spuštěno na stránkách www.skjankov.cz, stejně tak můžete komentovat aktuální dění v klubu i na těchto stránkách. Věříme, že se ke klasickým stránkám vrátíme co nejdříve.

Děkujeme za pochopení.

27.7.2011  - SK SLAVIA ČESKÉ BUDĚJOVICE : SK JANKOV  -  1 : 3  (1:1)

SK Slavia České Budějovice : SK Jankov
přípravné utkání – roli favorita jsme naplnili až po změně stran !

Ve středu se u Malého jezu uskutečnilo přípravné utkání na novou sezonu mezi českobudějovickou Slavií, účastníkem I.A třídy a SK Jankov, hrající krajský přebor.

Ačkoliv šlo o přípravu, oba týmy předvedly kvalitní podívanou. Hosté potvrdili roli favorita, byli aktivnější a po zásluze zvítězili.

V předchozích zápasech jankovským vázla kombinace, ovšem první půlhodinu tohoto střetnutí tomu bylo jinak. Velké množství přihrávek po zemi, aktivní hra všech hráčů a minimum dlouhých nakopávaných balonů. Přestože se našly i některé nepovedené přihrávky, fotbal ze strany Jankova se musel líbit.

více ze zápasu    >>>

16.7.2011  - MEMORIÁL MILOSLAVA JEŽKA 2011

turnaj
Olešník – vítězství na turnaji s čistým kontem !

Na závěr prvního týdne letní přípravy čekal na fotbalisty SK Jankov tradiční memoriál Miloslava Ježka v Olešníku, kde v loňském roce obsadili druhé místo.

I letos byl náš tým ve společnosti Vodňan, Dřítně a domácího Olešníka pasován na favorita celého turnaje.

Ačkoliv zejména v prvním utkání jankovští herně nenadchli, memoriál vyhráli bez jediného inkasovaného gólu a získali i dvě individuální ocenění.

více o turnaji    >>>

17.6.2011  - DOKOPNÁ STARŠÍCH ŽÁKŮ

dokopná
Žabovřesky – žáci zakončili sezónu utkáním s rodiči !

V pátek 17.6.2011 zakončili starší žási SK jankov jarní část soutěžního ročníku 2010/2011 dokopnou na hřišti v Žabovřeskách zápasem s rodiči.

Utkání se hrálo 2 x 35 minut, bez rozhodčích, bez trenérského vedení a bez dohledu lékařů!

Starší žáci SK Jankov : RODIČE - 6:6 (4:2)

starší žáci: Prener Ladislav - Pokorný Petr, Prediger Patrik, Petrášek Jan, Dobeš Jiří - Hála Petr, Lukač David, Knopt David, Doboš Štěpán - Hejda Rostislav, Tušl Jaromír
rodiče: Klíma Ladislav (výpomoc od st.žáků) - Hála Martin (výpomoc od st.žáků), Doboš Pavel (pro svalové zranění odstoupil v 10.minutě), Lukač Josef, Hejda Rostislav - Prener Ladislav, Knot František, Hála Petr - Prediger Milan, Prediger Matěj (výpomoc od ml.žáků)

foto ze zápasu    >>>                        hodnocení hráčů za jarní část    >>>

výsledky výstupních testů hráčů za jarní část    >>>

4.6.2011  - SLAVOJ SRUBEC : SK JANKOV "B"  -  2 : 2  (0:0)

Slavoj Srubec : SK Jankov
24.kolo 1.B třídy – záchranářský deul nerozhodně !

Jankovskou rezervu čekal další hodně důležitý záchranářský zápas a to na půdě doposud posledního Srubce. Ačkoli ve stejný čas hrál a-tým mistrovské utkání v Prachaticích, do Srubce vyrazilo i několik pendlů..

První poločas se sice odehrával v mírné režii jankovských, ovšem z několika dobrých příležitostí se prosadit ani jednou nedokázali. Brankově udeřit mohli paradoxně spíše domácí, avšak hlavičkový pokus Holzera orazítkoval jen břevno..

Ve druhém poločase začali padat i branky. Jako první udeřili v 55. minutě jankovští, kdy se dokázal prosadit Petr Holba. Srubec však úspěšně kontroval hned o dvě minuty později, kdy do prázdné branky doklepával Jan Hekrdla – 1:1. Na další branky si museli diváci počkat až na samotný závěr, kdy se nejprve prosadil v 91. minutě domácí Karel Kohout a na konečných 2:2 srovnával z nařízené penalty v 93. minutě Petr Maxa.

29.5.2011  - SK JANKOV : FK SPARTAK KAPLICE  -  1 : 1  (1:0)

SK Jankov : FK Spartak Kaplice
27.kolo KP – spousty neproměněných šancí přinesly „jen“ bod !

Po vítězství nad Chýnovem nás čekal další domácí duel, tentokráte proti tabulkovému sousedovi, Kaplici. V dosavadních předchozích 13 vzájemných duelech skončilo vždy utkání vítězstvím domácího celku, ovšem tentokráte tomu již tak nebylo.

V Jankově byl k vidění bezstarostný pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Jako první zahrozili už ve 2. minutě jankovští, kdy po Novotného centru zakončoval do tyče hlavičkující Bürger. Na druhé straně se v 15. minutě dostal hodně lacino až před brankáře Hrubého hostující Ševčík, ale ani on ve vyložené šanci neuspěl a poslal míč jen těsně vedle pravé tyče. Ve 25. minutě nechal vyniknout kaplického gólmana Kopřivu uniknuvší Holba, který tak nedotáhl svůj samostatný únik. Jankovští se přeci jen vedení nakonec do poločasu dočkali a to díky povedenému trestnému kopu Petra Maxy, který se parádně trefil ve 42. minutě.

Po změně stran se ve 49. minutě dostal do obrovské šance střídající Šejnoha, který však Kopřivu nedokázal tváří tvář překonat. Když se poté nepískal nedovolený penaltový zákrok na stejného hráče, podnikli hosté rychlý výpad, na jehož konci vyrovnal Josef Ševčík – 1:1. O tři minuty mohl vrátit domácím vedení brankář Hrubý, ovšem s nařízenou penaltou, po faulu na Bohoňka, naložil lajdácky a míč poslal jen nad Kopřivovu branku! Ve zbytku utkání se již ani jednomu celku vstřelit branku nepodařilo a pohledný duel tak skončil dělbou bodů.

22.5.2011  - SK JANKOV : FC CHÝNOV  -  2 : 0  (2:0)

SK Jankov : FC Chýnov
26.kolo KP – po dvou porážkách znovu vítězně !

Po hodně trpké domácí prohře s vedoucí Čížovou a brankovém debaklu v Jindřichově Hradci, nás čekalo utkání s posledním Chýnovem. Po těchto dvou porážkách, kdy jsme nedokázali vstřelit ani jedinou branku, jsme znovu konečně střelecky uspěli a zejména díky povedenému prvnímu poločasu i zaslouženě vyhráli.

Téměř celý první poločas se odehrával v režii domácích, kteří svůj tlak dokázali zúročit i dvěma brankami. O první gól se ve 12. minutě postaral po Maxově centru hlavičkující Pavel Beránek a druhý přesný zásah poté přidal ve 28. minutě po Beránkově centru Petr Holba.

Druhý poločas se již jankovští směrem dopředu příliš nehnali a to se jim nakonec mohlo stát i osudným. Nejprve v 52. minutě musel výtečným zákrokem brankář Hrubý zachraňovat po hlavičce Zadražila a poté se blýskl i po nebezpečné střele Fialy ze 70. minuty. Když se v závěru utkání neujala ani povedená dělovka domácího Bohoňka, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím Jankova 2:0.

1.5.2011  - FC ZVVZ (Milevsko) : SK JANKOV  -  1 : 1  (0:0)

FC ZVVZ : SK Jankov
23.kolo KP – z Milevska s cenným bodem !

V rámci 23. kola jsme vyráželi do Milevska, které se pyšnilo domácí neporazitelností, kdy všech 11 utkání na domácí půdě dotáhlo do vítězného konce. Tuto lichotivou bilanci jsme dokázali díky remíze druhému týmu tabulky pokazit a nechybělo mnoho a odvezli jsme si ze hřiště favorita všechny tři body.

Ve vyrovnaném prvním poločase si výraznější šance vypracovali jankovští, kdy nejprve ve 23. minutě poslal po rohovém kopu Řezníček míč z malého vápna těsně nad břevno a ve 31. minutě střílel Nedvěd z výhodné pozice těsně vedle.

Druhý poločas začal sice náporem domácích, ovšem bez výraznějších šancí. Naopak hosté svojí první šanci ve druhém poločase dokázali využít. To totiž Holba v 60. minutě využil zaváhání Suchana a po rychlém úniku nahrál zpětnou přihrávkou Petru Maxovi, který přízemní střelou poslal Jankov do vedení. Když v 78. minutě nepotrestal další chybu domácích po samostatném úniku Bürger, přišel šest minut před koncem utkání trest v podobě vyrovnání, o které se postaral umístěnou střelou Martin Málek.

24.4.2011  - SK JANKOV "B" : FK SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV "B"  -  2 : 0  (1:0)

SK Jankov : FK Slavoj Český Krumlov
18.kolo 1.B třídy – doma znovu vítězně a s čistým kontem !

Po remízovém utkání s kaplickou rezervou čekala naše b-mužstvo další krajská rezerva, tentokráte ta z Krumlova. Do zápasu nastoupilo několik pendlů z a-týmu a dva z nich se také gólově prosadili.

Během prvního poločasu si domácí vytvořili nespočet gólových příležitostí, ovšem rozvlnit síť za zády hostujícího brankáře se jim povedlo jen jedinkrát. O jedinou branku prvního dějství se ve 42. minutě postaral po Klímově přetaženém centru nepokrytý Pavel Beránek.

Ve druhém poločase se v 70. minutě podařilo střídajícímu Davidu Hrubému parádní dělovkou z trestného kopu navýšit na 2:0 a o vítězi utkání již tak nebylo pochyb.

24.4.2011  - SK JANKOV : DRAŽICE  -  3 : 1  (0:1)

SK Jankov : Dražice
22.kolo KP – k obratu zavelel trenér Čech !

V rámci 22. kola jsme na domácím trávníku přivítali nevyzpytatelné mužstvo Dražic, které si ve středeční dohrávce poradilo s Kaplicí.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Hodně vzruchu přinesl až samotný závěr prvního dějství, kdy nejprve zůstalo bez povšimnutí hraní rukou hostujícího záložníka a po následném rychlém výpadu Dražic nařídil hlavní arbitr po Řezníčkově skluzu dosti přísnou penaltu. Tu sice brankář Hrubý napoprvé Radku Vonešovi vyrazil, ovšem na další jeho dorážku byl již krátký – 0:1.

Téměř celý druhý poločas se hra odehrávala na hostující polovině a bylo jen otázkou času, kdy se domácí dokážou gólově prosadit. Jako první zavelel k obratu hrající trenér Ivo Čech, jenž povedenou hlavičkou v 55. minutě zařídil nejprve vyrovnání a poté obdobným způsobem zajistil o deset minut později i vedení 2:1. S chutí hrající Jankov si do konce utkání vytvořil ještě několik slibných šancí, avšak brankou skončila již jen povedená dělovka Petra Maxy ze 74. minuty, která tak přinesla konečný a zcela zasloužený výsledek 3:1.

17.04.2011  - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU : SK JANKOV  -  2 : 1  (1:0)

Hluboká nad Vltavou : SK Jankov
21.kolo KP – na Hlubokou jsme podruhé v sezóně nestačili !

Po sérii tří výher v řadě nás čekalo okresní derby na Hluboké, která dokázala na podzim v Jankově vyhrát 3:2. Díky značným zraněním musel od začátku naskočit do hry i trenér Ivo Čech. Bohužel ani jeho přítomnost nezabránila ve vyrovnaném střetnutí těsné prohře 2:1.

Vstup do utkání se nám hrubě nevyvedl a po školáckém zaváhání Tejmla jsme již ve 2. minutě utkání prohrávali, jelikož se po rychlém brejku dokázal střelou zpoza obránce prosadit Pavel Hájek – 1:0. Hodně blízko k vyrovnání byl ve 42. minutě z malého vápna střílející Štěcha, ale jelikož jeho pokus skončil jen vedle levé tyče, odcházeli do kabin šťastnější domácí.

I začátek druhého dějství patřil gólově domácím, jelikož už ve 48. minutě se po rohovém kopu prosadil nejlepší domácí střelec Lukáš Dudek – 2:0. Jankovští se sice dál hnali za snížením, což se jim nakonec také podařilo, ovšem gól brankáře Davida Hrubého z 91. minuty přišel již příliš pozdě.

10.4.2011  - SK JANKOV "B" : FC VLTAVA (Loučovice)  -  3 : 0  (1:0)

SK Jankov : FC Vltava
16.kolo 1.B třídy – trenér postavil trenéra !

Na domácím trávníku se po úspěšném vystoupení a-mužstva s Týnem představila také jankovská „benfica“, která si konečně také připsala cenné tři body. Raritou utkání se stal fakt, že domácí trenér Kukla poslal na hřiště jeho kolegu z a-mužstva, trenéra Čecha, jenž se stal hlavním hrdinou zápasu.

Jankovští začali hodně aktivně a během prvního poločasu si vytvořili několik slibných šancí, z nich se však ujala pouze jediná. O tuto branku se ve 23. minutě postaral po rohu hlavičkující Ivo Čech.

I pozměně stran se hrálo převážně v režii domácích a přicházely i další šance. O druhý uklidňující gól se postaral znovu Ivo Čech, který v 60. minutě povedenou dělovkou navýšil již na 2:0. Definitivní podobu výsledku dal v 87. minutě Tomáš Hála, který po Rutově ideální přihrávce stanovil na konečných a přesvědčivých 3:0.

10.4.2011  - SK JANKOV : FK OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU  -  3 : 1  (0:0)

SK Jankov : FK Olympie Týn nad Vltavou
20.kolo KP – jankovský „Kafka“ znovu pálil ostrými !

Po cenném vítězství ve Čkyni nás na domácím trávníku čekal Týn nad Vltavou, který si v minulém kole vyšlápl na Chýnov a po výhře 2:0 mu tak přenechal poslední příčku v tabulce. Stejně jako ve Čkyni, i tentokráte střelecky zaúřadoval Petr Maxa a pomohl tak domácímu celku k dalšímu vítězství.

První poločas se hrála oboustranně vyrovnaná partie s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku tak stojí snad jen hlavičkové zakončení domácího Maxy, které skončilo vysoko nad a povedený trestný kop týnského Kochlöfla, se kterým si v pádu poradil brankář Hrubý.

Po změně stran začali aktivněji hosté a v úvodních minutách si vytvořili i dvě gólové šance. V obou případech však neuspěl Vařil a tak přišel zákonitý trest. Jankovští dokázali udeřit v rozmezí 70. Až 78. minuty celkem třikrát a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. O první branku se postaral Vojtěch Bürger, jenž doklepával po Nedvědově centru do prázdné branky a o další dva zásahy pak jankovský ostrostřelec Petr Maxa, který vsítil dvě branky z trestných kopů. Konečnou úpravu výsledku na 3:1 stanovil v 86. minutě hostující Robert Kochlöfl, který se prosadil taktéž z trestného kopu.

2.4.2011  - SK ČKYNĚ : SK JANKOV  -  1 : 3  (0:3)

SK Čkyně : SK Jankov
19.kolo KP – cenné, ale i hodně drahé vítězství !

Do Čkyně jsme odjížděli s cílem neprohrát a po dvou bezbrankových remízách v minulých sezónách se pokusit konečně také vstřelit branku, což se nám nakonec podařilo hned třikrát.

Úvodní minuty sice patřili herně domácích, ovšem jak vstřelit branku nakonec ukázali během krátké chvíle hosté. V rozmezí 13. až 22. minuty se jim to podařilo díky dvěma trefám Petra Maxy a jednoho gólového příspěvku Josefa Bohoňka hned třikrát, čímž byl stanoven poločasový stav 0:3.

Ve druhém poločase si hrálo převážně jen na polovině hostů, ovšem svůj tlak domácí gólově zužitkovali jen jednou, kdy se v 60. minutě prosadil Josef Král. Tři body ze Čkyně jsou určitě velmi cenné, ovšem zranění Loška, Stejskala a hloupé vyloučení Beránka, byla také hodně veliká ztráta pro další utkání.

26.3.2011  - SK JANKOV : LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ  -  2 : 0  (1:0)

SK Jankov : Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
18.kolo KP – v jarní domácí premiéře vítězně !

V jarní domácí premiéře nás čekal nováček soutěže z Veselí nad Lužnicí, kterému jsme měli co oplácet. V podzimním utkání jsme totiž i přes značnou převahu v poli prohráli 3:1. Trenér Čech po nevydařeném utkání s Lažištěm zamíchal se sestavou, kdy do útoku postavil Maxu s Holbou, což se nakonec ukázalo jako výborný tah.

Útočné duo Holba – Maxa se trenérovi odvděčilo za svoji důvěru hned ve 4. minutě utkání. „Matador“ Holba totiž pronikl po pravé straně až na hranici vápna a poté mazáckou přihrávkou mezi dvěma obránci vrátil míč nabíhajícímu Petru Maxovi, který bez přípravy poslal míč k protilehlé levé tyči – 1:0. Rychlé vedení vneslo na domácí kopačky potřebný klid a v nadcházejících minutách tak byli jankovští pány na hřišti. Mírnou kaňkou ze strany domácích bylo nucené střídání v tu chvíli asi nejlepšího hráče Holby, kterého postihla bolest v zádech.

I ve druhém poločase byli zprvu aktivnější domácí, ale přidat gólovou pojistku se jim dlouho nedařilo. Hosté začali být přeci jen trochu nebezpečnější až v posledních třiceti minutách, ovšem jejich zvýšená aktivita k šancím dlouho nevedla. Jediný větší vzruch před domácí svatyní přinesla ža 71. minuta, kdy z výhodné pozice hlavičkoval Mikeska, avšak jen do náruče připraveného Hrubého. Kýženého druhého gólu se domácí dočkali v 87. minutě, kdy Petr Stejskal dokázal využít vysunutí střídajícím Nedvědem a stanovil na konečných a zcela zasloužených 2:0.

20.03.2011  - FK LAŽIŠTĚ : SK JANKOV  -  2 : 0  (0:0)

FK Lažiště : SK Jankov
17.kolo KP – z Lažiště po zásluze bez bodů!

Do jarní mistrovské soutěže jsme vstoupili utkáním s doposud posledním Lažištěm, se kterým jsme v podzimním střetnutí remizovali na domácím trávníku 2:2. Do Lažiště jsme odjížděli s vidinou zisku alespoň bodu, ovšem po skončení střetnutí jsme po právu odjížděli s prázdnou a s hodně chmurnými myšlenkami na náš výkon ve druhé pětačtyřicetiminutovce.

První poločas vyšel mnohem lépe pro hostující celek Jankova, který působil mnohem sehranějším a sebevědomějším dojmem, ovšem do výraznějších šancí se příliš nedostával. Za zmínku snad stojí jen hlavičkové zakončení Stejskala z 15. minuty, které však zhatil dobrým zákrokem brankář Vlk. Domácí naopak mohli využít zaváhání obránce Štěchy ze 4. minuty, kdy se pro změnu blýskl dobrým vyběhnutím Hrubý.

I začátek druhého poločasu vyzněl lépe pro jankovské, kteří si v krátkém sledu vypracovali dva slibné úniky, ovšem zbytek střetnutí již patřil jednoznačně domácím. Obrat v utkání přinesla 50. minuta, kdy se po chybné Maxově rozehrávce dostal do samostatného úniku Ondřej Vlk. Ve skórování mu ještě dokázal Hrubý i za cenu následného zranění včasným vyběhnutím zabránit, ovšem krátký byl již na tečovanou střelu střídajícího Pavla Brzobohatého v 67. minutě – 1:0. Tentýž hráč se dokázal prosadit i v minutě 90., čímž stanovil na konečných a zasloužených 2:0.

13.3.2011  - MALŠE ROUDNÉ : SK JANKOV  -  2 : 2  (2:0)

Malše Roudné : SK Jankov
Přátelské utkání – v poslední přípravě nerozhodně !

K poslednímu přípravnému utkání před mistrovským zápasem, který odehrajeme v neděli od 15:00 hodin v Lažišti, jsme vyrazili na přírodní trávník do Roudného, které jsme v posledním podzimním mistrovském utkání porazili na domácím hřišti 1:0.

První poločas vyzněl herně i výsledkově jednoznačně pro domácí celek, který se díky dvěma brankám Milana Šafránka ze 13.minuty a Jiřího Havelky ze 45.minuty ujal poločasového vedení 2:0.

Po změně stran to byli pro změnu jankovští, kdo držel častěji míč na svých kopačkách a jejich zvýšená aktivita byla nakonec odměněna dvěma rychlými brankami v rozmezí tří minut, o které se postaral Martin Řezníček a Pavel Beránek.

05.01.2011  - HLUBOCKÁ ZIMNÍ LIGA 2011 - FINÁLOVÁ ČÁST

ROZLOSOVÁNÍ – o sedmé místo s Lažištěm a Hlubokou !

Před utkáním s dorostenci Dynama a již známého vítězství kombinovaného mužstva Sezimova Ústí nad Protivínem bylo zřejmé, že do kýžené finálové skupiny o 1. až 3.místo nás může posunout jenom výhra. Ta se bohužel v našem podání nekonala a po prohře 1:3 jsme skončili v naší skupině B až na třetím místě.

Ve velmi vyrovnané skupině A se na konečném 3.místě umístilo domácí mužstvo Hluboké nad Vltavou, které sice mělo stejně bodů jako první Krumlov a druhé Dynamo, ale díky horšímu skóre se ocitlo na nejhorším místě z výše uvedených třech účastníků.

I ve skupině C bylo o rozmístění prvních třech celků rozhodnuto až v posledním pátém kole, kdy se o vítězi rozhodovalo v duelu Týna nad Vltavou s Lažištěm. Týnu k prvenství ve skupině stačila remíza a naopak Lažišti jakékoli vítězství. Ve vyrovnaném střetnutí diváci branku neviděli a jelikož se Lažišti nepodařilo vsítit kýžený gól, skončilo v celkovém součtu na 3.místě.